X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Prószyński: to praca służb skutkowała apelem o dymisję prezesa NIK

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:15
- Wielomiesięczna, dogłębna praca funkcjonariuszy CBA spowodowała, że wysunięto pewne wnioski skłaniające do apelu do pana Mariana Banasia, by podał się do dymisji - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, sekretarz stołecznych struktur PiS.
Audio
  • 01.12.19 Michał Prószyński: prezes NIK ma prawo się bronić względem stawianych zarzutów, ale jako zwykły obywatel
Michał Prószyński, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego (PiS)
Michał Prószyński, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego (PiS)Foto: PR24/tb

Premier Mateusz Morawiecki uważa, że wnioski z raportu CBA w sprawie Mariana Banasia powinny skłaniać prezesa NIK do podania się do dymisji.

M-Morawiecki-pap-1200.jpg
Premier po zapoznaniu się z raportem ws. M. Banasia: jeśli nie poda się dziś do dymisji, to mamy plan B

Zdaniem Michała Prószyńskiego prezes Marian Banaś jeszcze nie podjął; decyzji o ustąpieniu ze stanowiska. - Mam nadzieję, że przemyśli sprawę i jednak poda się do dymisji, posłucha licznych głosów, które wskazują, ze oczywiście ma prawo się bronić względem stawianych zarzutów, ale nie powinien tego czynić, jako szef NIK, która jest niezwykle ważnym organem w systemie konstytucyjnym, ale jako zwykły obywatel – mówił gość audycji.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Władze PiS oczekują dymisji prezesa NIK Mariana Banasia

Komentując wspomniany przez premiera Mateusza Morawieckiego "plan B" który może zostać wdrożony, jeśli prezes NIK nie poda się do dymisji, radny stwierdził, że rozwiązanie to będzie się wiązało ze zmianą obowiązujących przepisów prawa na poziomie zmian ustawowym. - Słyszałem wypowiedzi przedstawicieli opozycji, którzy nie wiedząc jeszcze dokładnie takiego typu to będą propozycje, z góry zakładaj że będą głosowali przeciwko nim. Pojawia się nawet takie stwierdzenie, że cała sprawa to wyłączna odpowiedzialność PiS. Kadencja trwa cztery lata, czy obecna opozycja zakłada, że nie będzie chciała zrobić nic konstruktywnego dla Polaków, uczestniczyć w żadnych pozytywnych zmianach legislacyjnych – pytał Michał Prószyński.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Sprawa Mariana Banasia. Premier zapoznał się z raportem CBA dotyczącym prezesa NIK

We wrześniu TVN w programie "Superwizjer" podał, że Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, gdzie mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny, i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 mkw. i dwóch mniejszych, miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu. Według "Superwizjera", Banaś zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie, mowa była także o powiązaniach ze stręczycielami.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/ka

--------------------

Data emisji: 01.12.2019

Godzina emisji: 14.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Banaś o zarzutach wobec niego: kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:30
Marian Banaś odniósł się do wątpliwości związanych z jego majątkiem i prowadzoną działalnością w należącej do niego kamienicy. - Ze spokojem oczekuję zakończenia procedur podjętych przez urzędy państwowe w sprawie oświadczeń majątkowych - powiedział szef NIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Buła: PiS musiało wiedzieć o kłopotach z oświadczeniem majątkowym Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:06
- Sytuacja wokół Mariana Banasia nadal jest niewyklarowana i ciągle nie wiemy czy w poniedziałek szef NIK poda się do dymisji - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Buła z "Polska the Times". Gościem w audycji był też Marek Król z "Sieci". 
rozwiń zwiń