X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wybory prezydenckie. Jan Łopata: Władysław Kosiniak-Kamysz ma największe szanse w starciu z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 16:01
- Nie będziemy organizować prawyborów, bo mamy lidera, który, jak pokazały ostatnie wybory parlamentarne, jest bardzo sprawnym przywódcą. (…) Próbujemy i chcemy budować szeroką koalicję wsparcia dla Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział Jan Łopata z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Audio
  • 1.12.19 Jan Łopata: w PSL nie będzie prawyborów.
Jan Łopata, poseł PSL
Jan Łopata, poseł PSLFoto: Krupiński / PR24

Polska polityka zbliża się do rozpoczęcia okresu kolejnej kampanii wyborczej. Tym razem dotyczy to przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Obecnie największa uwaga skupiona jest na Platformie Obywatelskiej, w której rozpoczęły się prawybory mające wyłonić pretendenta, który będzie reprezentował to ugrupowanie. Swojego kandydata ma już natomiast PSL. Chęć startu wyraził lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

1200_Kosiniak_PAP.jpg
Władysław Kosiniak-Kamysz: wierzę głęboko, że inna Polska jest możliwa

- Z sondaży i rankingów zaufania wynika, że największym zaufaniem po opozycyjnej stronie cieszy się właśnie prezes naszej partii. Jestem przekonany, że ma największe szanse w starciu z Andrzejem Dudą. Nie będziemy organizować prawyborów, bo mamy lidera, który, jak pokazały ostatnie wybory parlamentarne, jest bardzo sprawnym przywódcą. Spowodował, że z niebytu wyszliśmy na dobre miejsce w parlamencie - podkreślił Jan Łopata.

Budowa szerokiego wsparcia

Jan Łopata wskazał, że kandydat PSL w wyborach prezydenckich będzie liczył na poparcie wyborców uważających, że nie sprawdziła się prezydentura Andrzeja Dudy.

- Sądzę, że jest spore grono takich osób. (…) Będziemy starali się, by przedłużenie ramienia partii rządzącej, jakim jest Pałac Prezydencki, nie funkcjonowało po najbliższych wyborach. (…) Społeczeństwo ma dość monolitu i monopolu władzy jednego ugrupowania. Dlatego próbujemy i chcemy budować szeroką koalicję wsparcia dla Władysława Kosiniaka-Kamysza - podkreślił poseł.

pap kosiniak kamysz 1200.jpg
"Debata dnia". Szanse Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich

Kampania otwarta na ludzi i do ludzi

"Jestem głęboko przekonany, że druga tura wyborów prezydenckich będzie udziałem Władysława Kosiniaka-Kamysza" - ocenił Jan Łopata. - Jest on człowiekiem zgody, który buduje. Taka również będzie nasza kampania, otwarta na ludzi i do ludzi. W połowie stycznia prezes PSL powinien zostać zatwierdzony na kandydata w wyborach stwierdził.

Z Janem Łopatą rozmawiała Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 1.12.2019

Godzina emisji: 13.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz o wyborach prezydenckich: jestem gotowy do kandydowania

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 21:30
- Żeby wygrać wybory prezydenckie, nie wystarczy być dzisiaj kandydatem formacji politycznej. Trzeba być kandydatem szerokiego porozumienia. I do takiego szerokiego porozumienia chciałbym wezwać wszystkie siły polityczne – powiedział w niedzielę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław T. Bartoszewski: lider PSL może wygrać wybory prezydenckie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 18:44
- Władysław Kosiniak-Kamysz reprezentuje elektorat centroprawicowy. Może on zebrać głosy tych, którzy nie będą chcieli zagłosować na Andrzeja Dudę, przez co ma największe szanse na pokonanie go w II turze - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL. 
rozwiń zwiń