X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. K. Radziwiłł apeluje do R. Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:00
- Nie mam żadnej wątpliwości, że w Warszawie powinna być ulica Lecha Kaczyńskiego - powiedział w Radiu Zet wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który zaznaczył, że nadawanie ulicom patronów nie leży w jego gestii, ale w kompetencji władz lokalnych.
K. Radziwiłł apeluje do R. Trzaskowskiego ws. ul. L. Kaczyńskiego
K. Radziwiłł apeluje do R. Trzaskowskiego ws. ul. L. KaczyńskiegoFoto: Shutterstock/Facebook/PR24

trzaskowski_pies_1200.jpg
"Warszawska miłość do zwierząt". R. Trzaskowski chce zabrać schronisku 1,5 mln zł?

Konstanty Radziwiłł zaapelował w niedzielę do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i mającej większość w Radzie Warszawy Koalicji Obywatelskiej o nadanie jednej z ważnych ulic stolicy imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Zwracam się do wszystkich, którzy mogą mnie w ten sposób wysłuchać. Proszę o rozważenie przywrócenia patronatu profesora Lecha Kaczyńskiego, byłego prezydenta Rzeczpospolitej, ale także zasłużonego dla stolicy prezydenta Warszawy - powiedział.

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Tomasz Truskawa: rekomunizacja ulic wynika z działania na złość PiS-owi

- Lech Kaczyński zasługuje nie na jakąś uliczkę na peryferiach, tylko na dużą ulicę w centrum miasta - dodał wojewoda mazowiecki.

kaczyński lech i maria 1200x660.jpg
Życie i działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Spór o al. Armii Ludowej

Pytany przez dziennikarzy, czy należałoby nadać obecnej al. Armii Ludowej nazwę ul. Lecha Kaczyńskiego, odpowiedział: "Czy to będzie ta ulica czy jakaś inna, to naprawdę nie ma znaczenia". Dodał jednak, że "jeżeli chodzi o patronat Armii Ludowej, to należy się zastanowić, czy ona powinna mieć dużą ulicę w Warszawie".

Spór o nadanie nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego al. Armii Ludowej trwał w stolicy wiele lat. Ostatecznie, w grudniu ubiegłego roku w wyniku decyzji NSA została uchylona zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego.

W czwartek w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział, że w przyszłym roku, na okrągłą rocznicę katastrofy smoleńskiej, "powinna powstać ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie". Nie zadeklarował jednak kiedy i gdzie.

kstar

Czytaj także

Nowy wojewoda mazowiecki przedstawił plan działania. Konstanty Radziwiłł zapowiedział ponadpartyjną współpracę

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 20:10
W Warszawie nowy wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przedstawił plan działania urzędu wojewódzkiego podczas sprawowania przez niego funkcji. Minister zdrowia w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego stawia na dbałość o sprawy mieszkańców, otwartość, informatyzację urzędu oraz usprawnienie jego obsługi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekształcenie użytkowania wieczystego. Warszawski ratusz straci ponad 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 06:46
330 mln zł - tyle ma wynieść średnia coroczna strata w dochodach Warszawy do 2050 r. wskutek przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Z tego tytułu miasto straci w sumie 10,4 mld zł - wynika z informacji Biuletynu Informacji Publicznej. Prezydent miasta, prezentując założenia budżetu, nie mówił nic o stratach w dochodach wynikających z przekształcenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Zabłocki: samorządowcy z PO nie potrafią zarządzać stołecznym budżetem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 12:56
- Rafał Trzaskowski z jednej strony mówi, że brakuje mu pieniędzy na inwestycje, a z drugiej rok do roku miejscy urzędnicy nie wydają połowy środków na ten cel. To zdumiewająca sprawa - powiedział Wojciech Zabłocki, radny województwa mazowieckiego z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń