X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Izabela Leszczyna: już w grudniu 2018 roku wiedzieliśmy, że Marian Banaś oszukuje

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 21:26
- Marian Banaś, kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów, wyraźnie powiedział, że świadomie zaniżał podatek. Dlatego można o nim mówić, że jest oszustem. Jako szef Krajowej Administracji Skarbowej przyznał, że oszukiwał fiskus i państwo polskie - przypomniała Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 29.11.19 Izabela Leszczyna: już w 2018 roku alarmowaliśmy CBA ws. M. Banasia.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz wiceprezes partii, a także minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński spotkali się z szefem NIK Marianem Banasiem. Po rozmowie rzecznik ugrupowania Radosław Fogiel poinformował, że kierownictwo PiS oczekuje rezygnacji Banasia z pełnionej funkcji.

Jacek-Sasin-pap-1200.jpg
Jacek Sasin ws. Mariana Banasia: oczekujemy honorowej rezygnacji, powinien mieć nieposzlakowaną opinię

- 7 grudnia 2018 roku wysłałam do pana Mariusza Kamińskiego i CBA pytanie, co zrobią w sprawie oświadczeń majątkowych szefa NIK. Już wtedy wiedzieliśmy, że oszukuje zaniżając kwoty za wynajem budynku, czyli odprowadza niższe podatki niż powinien. Zaznaczę, że był wtedy szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Nie wiedzieliśmy, że w jego kamienicy prowadzony jest hotel na godziny i że ma bliskie kontakty ze światem przestępczym - wskazała Izabela Leszczyna.

"Marian Banaś oszukiwał fiskus i polskie państwo"

Była wiceminister finansów stwierdziła, że "problem nie leży w Marianie Banasiu, a w Prawie i Sprawiedliwości". - Już od roku zarówno my, jak i PiS, wiedzieliśmy, że obecny szef NIK oszukiwał. Dodatkowo kilka miesięcy temu, w jednym z wywiadów, wyraźnie powiedział, że świadomie zaniżał podatek. Dlatego można o nim mówić, że jest oszustem. Jako szef Krajowej Administracji Skarbowej przyznał, że oszukuje fiskus i państwo polskie – stwierdziła.

Informacje z oświadczeń 

Jak podkreśliła rozmówczyni Polskiego Radia 24, służby specjalne pozwoliły premierowi powołać Mariana Banasia na ministra finansów, choć CBA kontrolowało jego oświadczenia majątkowe, z których wynikało z kim prowadzi interesy.

banaś 1200 pap.jpg
Marian Banaś o zarzutach wobec niego: kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo

NIK dementuje doniesienia

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała w piątkowym komunikacie, że nie zapadła decyzja o dymisji jej szefa Mariana Banasia. "W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła" - poinformowano na stronie NIK.

Możliwość popełnienia przestępstwa

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W zawiadomieniu CBA wskazuje na podejrzenie złożenia przez Mariana Banasia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

Z Izabelą Leszczyną rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 29.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Bortniczuk: dopóki ktoś nie jest osądzony, to nie można mówić, że jest winny

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 15:42
- Zalecam wstrzemięźliwość w przypadku pana Banasia. Dopóki odpowiednie służby nie sformułują wobec niego zarzutów, to obejmuje go zasada domniemania niewinności - powiedział Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radny PiS: wierzę, że w poniedziałek rano, Marian Banaś poda się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 17:30
- Ten weekend trzeba jeszcze poczekać, być może Marian Banaś potrzebuje więcej czasu, by spełnić oczekiwania obozu rządzącego -  mówił wiceprzewodniczący Rady Warszawy, Dariusz Figura.  
rozwiń zwiń