X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

NIK: nie ma decyzji w sprawie dymisji Mariana Banasia

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 15:33
Najwyższa Izba Kontroli poinformowała w komunikacie, że nie zapadła decyzja o dymisji jej szefa Mariana Banasia. "W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła" - poinformowano na stronie NIK.
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: PAP/Mateusz Marek

"Jednocześnie zapewniamy, że Najwyższa Izba Kontroli pracuje zgodnie z obowiązkami przypisanymi jej ustawą." - podkreślono w oświadczeniu.

M-Morawiecki-konf-pap-1200.jpg
Premier po zapoznaniu się z raportem ws. M. Banasia: jeśli nie poda się dziś do dymisji, to mamy plan B

Spotkanie szefa NIK z kierownictwem PiS

W czwartek wieczorem szef NIK spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i wiceprezesem partii, ministrem spraw wewnętrznych i koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim. Po rozmowie rzecznik ugrupowania Radosław Fogiel poinformował, że kierownictwo PiS oczekuje rezygnacji Mariana Banasia z pełnionej funkcji.

Dziś przed południem premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ma nadzieję, iż dziś szef NIK Marian Banaś zrezygnuje z funkcji. Premier mówił, że po zapoznaniu się z raportem CBA "doszedł do przekonania, że wnioski z tego raportu powinny skłaniać (...) Mariana Banasia do podania się do dymisji". Szef rządu dodał, że myśli, iż dojdzie do tego jeszcze dziś. Zapowiedział też "plan B" jeśli tak się nie stanie. Premier nie sprecyzował na czym polega ten plan.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prof. Kazimierz Kik o Marianie Banasiu: maksymalny przekaz niesubordynacji

Szef Najwyższej Izby Kontroli był sprawdzany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po medialnych publikacjach podnoszących wątpliwości wokół zebranego przez niego majątku Marian Banaś zapewnia, że działał zgodnie z prawem. Złożył pozew cywilny przeciwko telewizji TVN i autorowi materiału, w którym domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Soboń: Marian Banaś nie jest tchórzem, aby nie stawiać się na komisjach

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:37
- Robienie z niego przestępcy jest czymś skrajnie niesprawiedliwym - powiedział Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, przypominając, że szefowi NIK nie przedstawiono dotąd żadnych zarzutów. - Na efektach pracy Mariana Banasia w KAS korzystamy dziś wszyscy - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Banaś o zarzutach wobec niego: kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:30
Marian Banaś odniósł się do wątpliwości związanych z jego majątkiem i prowadzoną działalnością w należącej do niego kamienicy. - Ze spokojem oczekuję zakończenia procedur podjętych przez urzędy państwowe w sprawie oświadczeń majątkowych - powiedział szef NIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Sasin ws. M. Banasia: oczekujemy honorowej rezygnacji, powinien mieć nieposzlakowaną opinię

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 09:16
- Wobec wątpliwości, które pojawiły się wokół interesów prezesa NIK Mariana Banasia, oczekujemy od niego honorowej decyzji podania się do dymisji - powiedział w piątek w radiowej Jedynce wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń