X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Poznań: rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:16
Minister kultury Piotr Gliński wysłał do związków zawodowych i stowarzyszeń twórczych prośbę o zaopiniowanie zamiaru powołania na dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu Tomasza Łęckiego - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tomasz Łęcki
Tomasz ŁęckiFoto: Pawel Wisniewski/EAST NEWS

Na stronie resortu kultury wyjaśniono, że jest to spowodowane nierozstrzygnięciem konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz wygaśnięciem 30 listopada okresu pełnienia obowiązków przez dr. Adama Soćkę.

cba-free-1200.jpg
CBA w Muzeum Narodowym w Poznaniu. 2 miliony zł straty przez poświadczenie nieprawdy

Adam Soćko od grudnia 2018 r. przejął pełnienie obowiązków dyrektora muzeum po przejściu na emeryturę prof. UAM dr. hab. Wojciecha Suchockiego.

Historyk, samorządowiec

MKiDN przypomina, że "procedura przebiega zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, zgodnie z którą dyrektora instytucji kultury powołuje organizator - w tym przypadku minister kultury - po zasięgnięciu opinii związków zawodowych działających w tej instytucji kultury oraz stowarzyszeń twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję".

Tomasz Łęcki jest historykiem, od 2015 r. pełni funkcję dyrektora Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, wyróżnionego w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2017. W latach 1998-2014 burmistrzem Murowanej Gośliny.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Piotr Bernatowicz nowym dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

"Aktywnie działa na rzecz organizacji pozarządowych, był m.in. wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski (2003-2011)" - napisano na stronie resortu kultury.

Twórca Parku Dzieje

Dodano, że Tomasz Łęcki jest inicjatorem i założycielem Stowarzyszenia Dzieje (od 2007 r.). W latach 2009-2012 był członkiem Zarządu Stowarzyszenia Metropolia w Poznaniu, członkiem Rady Naukowej Centrum Badań Metropolitalnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest twórcą Parku Dzieje (rodzinny park rozrywki) oraz warsztatów umiejętności - Akademia Parku Dzieje.

Tomasz Łęcki został odznaczony m.in. Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Nagrodą Świadek Historii.

Jak podano, kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 grudnia 2019 r.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

P. Gliński: EnergaCamerimage wpisuje się w obszar kina światowego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 20:57
- Festiwal EnergaCamerimage to wielka firma, która świetnie wpisuje się w obszar kina światowego - powiedział podczas gali zamknięcia 27. edycji festiwalu w Toruniu wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Wśród obecnych na gali laureatów festiwalu są m.in. reżyser Quentin Tarantino i operator Robert Richardson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński wystosował list ws. zamiaru odwołania dyr. Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 17:49
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński skierował do związków zawodowych działających w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz ogólnopolskich stowarzyszeń muzealniczych pismo z prośbą o zaopiniowanie zamiaru odwołania dyrektora muzeum prof. Jerzego Miziołka.
rozwiń zwiń