X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Oto turystyczne perły Polski. POT nagrodziła wyjątkowe atrakcje

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 22:40
W Warszawie przyznano po raz 17. Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. To najważniejsze nagrody branży turystycznej w Polsce. Podczas gali przyznano dziesięć Certyfikatów POT oraz Certyfikat Specjalny, Certyfikat Internautów a także Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, nazywany "turystycznym Oscarem".
Audio
  • Zbigniew Pawlak o zachowaniu dziedzictwa w Tarnowskich Górach (IAR)
Laureaci podczas gali wręczenia turystycznych nagród - Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej 2019
Laureaci podczas gali wręczenia turystycznych nagród - Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej 2019Foto: PAP/Piotr Nowak

Celem organizowanego przez POT konkursu na najlepszy produkt turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej Polski. Nagradzane są produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób.

Złoty certyfikat dla kopalni srebra

"Turystycznego Oscara" otrzymała Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.  To unikatowa atrakcja turystyczna na skalę europejską. Jest to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie dawnej kopalni srebra. Długość trasy turystycznej to ponad 1,7 km, z czego większość pokonuje się pieszo, a 270 metrów przepływa się łodziami podziemną sztolnią. W 2014 roku Kopalnia dołączyła do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). Trzy lata później została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

- Tarnowskie Góry są świadome swojej historii. Ponad 65 lat działamy na rzecz zachowania naszego dziedzictwa i przekazania go przyszłym pokoleniom - powiedział prezes kopalni Zbigniew Pawlak.

10 nagród

Zgodnie z regulaminem konkursu, najważniejszą nagrodę, czyli złoty certyfikat, może otrzymać produkt, usługa turystyczna, która została nagrodzona we wcześniejszych latach zwykłym certyfikatem POT.

Morskie Oko Tatry góry 1200 shutterstock.jpg
Rekordowy rok w Tatrach. Turyści masowo ruszyli w polskie góry

W tym roku certyfikaty otrzymały: Centrum Nauki i Techniki EC1, ENOTarnowskie, PGE Narodowy, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni, Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Światowy Geopark UNESCO Łuk Mużakowa, Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha, Zamek Książ w Wałbrzychu.

Edukacja na lotnisku

Certyfikat specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystyczne, trafił do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Jak podkreśliła POT, jest to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

Turyści w ogólnopolskim głosowaniu zdecydowali, że certyfikat internautów otrzymają w tym roku Perspektywy – 9 Hills Festival, czyli trzydniowe spotkanie ze sztuką w murach średniowiecznego Chełmna.

1200_Emilewicz_Bańka_TT.jpg
Jadwiga Emilewicz: turystyka jest ważną częścią polskiej gospodarki

Kampania promocyjna

Certyfikowane produkty turystyczne - wyróżnione przez POT - są objęte programem promocyjnym w ramach kampanii "Odpoczywaj w Polsce". Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy złotego certyfikatu jest kampania promocyjna realizowana przez POT o wartości 150 tys. złotych.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej mogą otrzymać: wydarzenia cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

fc

Czytaj także

Od gór po Lubelszczyznę. Poznaliśmy najlepiej zarządzane polskie marki w dziedzinie turystyki

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:27
Beskidy, Kraina Lessowych Wąwozów, Śląsk Cieszyński, Lublin - miasto inspiracji oraz Miasto Toruń - te marki otrzymały tytuł "Polskiej Marki Turystycznej". To wyróżnienie dla najlepiej zarządzanych regionów turystycznych, przyznawane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.
rozwiń zwiń