X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

J. K. Ardanowski: teka dla J. Wojciechowskiego zbawienna dla rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 21:37
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ocenił, że objęcie unijnej teki komisarza rolnictwa przez Janusza Wojciechowskiego może być zbawienne dla polskiego rolnictwa.
Audio
  • Minister rolnictwa o tece komisarza rolnictwa dla Janusza Wojciechowskiego (IAR)
  • J. K. Ardanowski: osobisty pogląd J. Wojciechowskiego na rolnictwo jest oparte o gospodarstwa rodzinne (IAR)
Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski
Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz WojciechowskiFoto: Aris Oikonomou/AFP/East News
ke 1200.jpg
Rada Europejska formalnie zatwierdziła powołanie nowej KE

Szef resortu rolnictwa mówił w TVP Info, że wiąże duże nadzieje z nowym stanowiskiem Janusza Wojciechowskiego. Zastrzegał jednak, że komisarz, choć pochodzi z jednego z krajów Wspólnoty, nie jest reprezentantem tego kraju, a ma być mediatorem wśród przedstawicieli wszystkich unijnych krajów.

Jan Krzysztof Ardanowski mówił też, że Janusz Wojciechowski zna realia naszego regionu Europy: ograniczenia wynikające z uzależnienia sowieckiego i niedoinwestowanie. - Dlatego łatwo mu zrozumieć potrzeby i aspiracje Polski - dodał minister rolnictwa.

Minister rolnictwa zauważył, że Janusz Wojciechowski opowiada się za funkcjonującymi w zgodzie z naturą małymi, rodzinnymi gospodarstwami rolnymi, którym zależy przede wszystkim na wysokiej jakości produktach.

hetman 1200.jpg
K. Hetman: mam nadzieję, że J. Wojciechowski będzie mocno stawiał polskie sprawy w PE

"Mniejsze gospodarstwa są ogromną szansą"

- To szansa dla nas, ponieważ łatwiej możemy takie rolnictwo u siebie realizować i dobrze, że Europa zaczyna dochodzić do rozumu, że nie tylko wielkie, potężne przemysłowe gospodarstwa, ale właśnie te mniejsze gospodarstwa są ogromną szansą - powiedział minister.

- Szefowie państw i rządów ostatecznie zaakceptowali powołanie nowej Komisji Europejskiej - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Była to formalność po wczorajszym zatwierdzeniu komisarzy przez europosłów.

Nowa Komisja Europejska pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen rozpocznie pracę w najbliższą niedzielę - 1 grudnia. Zabraknie w niej przedstawiciela Wielkiej Brytanii, bo rząd w Londynie, który przygotowuje się do wyborów i brexitu, nie zaproponował żadnego kandydata. Z Polski w KE będzie zasiadał Janusz Wojciechowski, który będzie odpowiedzialny za rolnictwo.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Wojciechowski: budżet UE na rolnictwo powinien być silniejszy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:30
- Będę robił wszystko, aby unijny budżet na rolnictwo był silniejszy, wspólna polityka bardziej przyjazna dla rolników, a samo rolnictwo bardziej przyjazne dla środowiska i klimatu - powiedział dziennikarzom w PE w Strasburgu unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Żelazowska: Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na Janusza Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 16:30
- Przypomnę, że Janusz Wojciechowski był kiedyś członkiem PSL i pełnił wysoką funkcję - powiedziała Bożena Żelazowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego, która przyznała na antenie Polskiego Radia 24, że ten postanowił odejść, bo uznał, że PiS lepiej reprezentuje interesy rolników.
rozwiń zwiń