X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Budowa Baltic Pipe zgodnie z planem. Piotr Naimski: uwolnimy się z zależności od Gazpromu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 16:40
Minister Piotr Naimski zapewnił, że gazociąg Baltic Pipe jest realizowany zgodnie z harmonogramem i będzie ukończony w 2022 roku. Pełnomocnik rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej wziął udział w odbywającej się w Warszawie konferencji o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO.
Audio
  • Piotr Naimski o budowie trasy przesyłowej Baltic Pipe (IAR)
  • Piotr Naimski o dywersyfikacji dostaw gazu (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: www.baltic-pipe.eu

Minister Piotr Naimski przypomniał, że Baltic Pipe, który umożliwi Polsce pozyskiwanie gazu z Norwegii, uzyskał ostatnio decyzję środowiskową przebiegu na polskich obszarach morskich. Jak mówił polityk, to ważny etap dla całej inwestycji.

baltic pipe rurociąg gaz gaz system rury free shut 1200.jpg
Piotr Naimski: Baltic Pipe z decyzją środowiskową na polskich wodach

- Mamy niemal wszystkie pozwolenia na trasie bałtyckiej, a także wewnątrz Polski - podkreślił. Jak dodał, projekt to zarówno odcinek podmorski, jak i połączenia Niechorza z Przemyślem. - Przez całą Polskę w tej chwili buduje się nową trasę przesyłową, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, będzie ukończone w październiku 2022 roku - zapewnił.

Podczas wystąpienia na konferencji minister Piotr Naimski zaznaczył, że bezpieczeństwo dostaw energii jest niezbywalnym elementem bezpieczeństwa całego państwa. Jak podkreślił, NATO - podejmując dyskusje na temat bezpieczeństwa energetycznego - wypełnia swoją funkcję.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera dodał jednak, że w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia. - Mamy tutaj niedociągnięcia w przekształcaniu regionu środkowoeuropejskiego do regionu normalności pod tym względem. Dominująca pozycja Gazpromu w dostawach gazu jest pozostałością po okresie sowieckiej dominacji w regionie. Realizowana przez Prawo i Sprawiedliwość strategia dywersyfikacji dostaw gazu do kraju pozwoli nam uwolnić się z tej zależności - zadeklarował minister Naimski.

Konferencję "NATO Eastern Flank Security. Baltic States and Poland" z udziałem ekspertów ze Stanów Zjednoczonych i państw bałtyckich zorganizował Warsaw Institute.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Naimski: chcemy na stałe uniezależnić się od rosyjskiego dyktatu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 08:51
- Gazociąg Baltic Pipe to element długoterminowej strategii uniezależnienia sprowadzania gazu do naszego kraju od monopolistycznego dostawcy, którym jest rosyjski Gazprom - powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. - Baltic Pipe i terminal w Świnoujściu spowodują, że będziemy suwerenni i niezależni pod względem dostaw gazu - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: koniec kontraktu z Gazpromem to rzecz bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 21:16
- Nasi poprzednicy chcieli by kontrakt z Gazpromem trwał do 2037 roku, dopiero po awanturze zrobionej przez ówczesnego prezydenta i nasz wtedy klub opozycyjny, udało się zmienić zapisy na rok 2022 - mówił w Polskim Radiu 24, eurodeputowany PiS, Zbigniew Kuźmiuk.
rozwiń zwiń