X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS, Porozumienie i Solidarna Polska podpisały umowę koalicyjną

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 15:35
- Szefowie: PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia - Jarosław Gowin i Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro podpisali nową umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Audio
  • K. Sobolewski: Zjednoczona Prawica podpisała umowę koalicyjną (IAR)
  • Rzecznik rządu o umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy (IAR)
Od lewej: Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin
Od lewej: Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński oraz Jarosław GowinFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski
sobolewski krzysztof_1200.jpg
Krzysztof Sobolewski: w tym tygodniu zostanie podpisana umowa koalicyjna
  • Przedstawiciele ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy podpisali umowę koalicyjną
  • Poinformował o tym przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski
  • Dokument podpisali prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef Porozumienia Jarosław Gowin i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro
  • W wydarzeniu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki
  • Umowa dotyczy funkcjonowania Zjednoczonej Prawicy w tej kadencji parlamentu

W siedzibie PiS odbyło się spotkanie liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski po zakończeniu spotkania poinformował, że zakończyło się ono podpisaniem nowej umowy koalicyjnej. Dopytywany o treść podpisanego dokumentu, Sobolewski stwierdził, że "umowa ma charakter wewnętrzny". - O treści umowy nie będziemy informować - zaznaczył.

Nowa umowa w ramach Zjednoczonej Prawicy była negocjowana od dłuższego czasu, a jej podpisanie było konieczne, gdyż poprzednia umowa wygasła 11 listopada br., wraz z końcem minionej kadencji parlamentu.

Szef Porozumienia podziękował za dobre rozmowy Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobro. "Obiecujemy cztery lata ciężkiej, uczciwej pracy dla Polski" - napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

Dalsze działania rządu

PAP Jarosław Sellin 1200.jpg
J. Sellin ws. umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy: lada dzień podpisanie

Krzysztof Sobolewski, który był gościem "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce podkreślił, że "ma nadzieję, że nie będzie już takiej sytuacji jak ta z 30-krotnością". - W pierwszej kolejności będziemy chcieli wdrożyć naszą "piątkę na 100 dni" przedstawioną podczas kampanii wyborczej. Dalsze działania będziemy przedstawiać w kolejnych etapach - zapowiedział.

PAP posiedzienie Sejmu 1200.jpg
Sondaż Kantar: PiS na prowadzeniu. Pięć ugrupowań ponad progiem

Szczegóły nowego porozumienia zostały uzgodnione podczas zeszłotygodniowego spotkania liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz Krzysztofa Sobolewskiego.

"Lada dzień możemy się spodziewać uroczystości"

Również Jarosław Sellin, który był gościem TVP mówił o bliskim terminie porozumienia. - Myślę, że lada dzień możemy się spodziewać uroczystości czy aktu podpisania takiej umowy, poznania jej szczegółów. Spokojnie ją procedowaliśmy i dogadaliśmy się - powiedział. Z kolei senator PiS Marta Koc, która była gościem Polskiego Radia 24 wyraziła nadzieję, iż "w umowie koalicyjnej znajdzie się ostateczne stanowisko w sprawie 30-krotności składki ZUS".

Pierwsze porozumienie Solidarnej Polski i Polski Razem (obecnie Porozumienie - przyp. red.) z Prawem i Sprawiedliwością zostało podpisane 19 lipca 2014 r.

Wyniki wyborów

Wybory parlamentarne, które odbyły się 13 października, wygrało Prawo i Sprawiedliwość, na które głosowało 43,59 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 proc, a dalsze: SLD (12,56 proc. głosów), PSL (8,55 proc.) i Konfederacja (6,81 proc.). PiS w najbliższej kadencji Sejmu dysponuje 235 mandatami, KO - 134, SLD - 49, PSL - 30, a Konfederacja - 11.

W Senacie Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48 mandatów, Koalicja Obywatelska - 43 mandaty. Natomiast KW Polskie Stronnictwo Ludowe - trzy, a KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - dwa.

Zjednoczona Prawica, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie i Solidarna Polska, w wyniku wyborów parlamentarnych wprowadzili łącznie 235 posłów i 48 senatorów. Partia Jarosława Gowina - Porozumienie wprowadziła 18 posłów i 2 senatorów, podobnie jak Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, która również wprowadziła 18 posłów i 2 senatorów.

IAR/PAP/Polskie Radio 24/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Sobolewski: wkrótce podpisanie umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 20:15
- Ugrupowania wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS, Porozumienie i Solidarna Polska podpiszą w przyszłym tygodniu umowę koalicyjną - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. - Wszystkie kwestie zostały ustalone - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Koc: 30-krotność składki ZUS powinna być w umowie koalicyjnej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 16:23
- Niedługo ma być podpisana umowa koalicyjna. Mam nadzieję, że znajdzie się w niej ostateczne stanowisko w sprawie 30-krotności składki ZUS - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc.
rozwiń zwiń