X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: Polska jest jedna i dobra muszą być sprawiedliwie dzielone

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 21:10
Prezydent podczas wizyty w Kuleszach Kościelnych na Podlasiu zapewniał o wsparciu dla rolniczych obszarów Polski. Andrzej Duda podkreślił, że nie ma Polski "A" oraz Polski "B" i każdy z regionów musi być lepiej skomunikowany z resztą kraju i Europy.
Audio
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Artur Reszko

Prezydent spotkał się w środę z mieszkańcami miejscowości Kulesze Kościelne (woj. podlaskie). - Bardzo bym chciał, żeby Polska nadal dobrze się rozwijała i bardzo bym chciał, żeby w Polsce nadal była prowadzona taka polityka, jak do tej pory - mówił.

Czytaj więcej
duda 1200 pap.jpg
Prezydent na gali Świątecznej Zbiórki Żywności: w każdym jest potrzeba czynienia dobra

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Czy jest kandydat, który ma szanse w starciu z Andrzejem Dudą?

- Jasne, że przez ostatnie cztery i pół roku nie wszystko się udawało i być może nie wszystkie decyzje były trafne, czy też nie były w pełni trafne, ale chodzi o to, że kto nie działa i kto nie ma dobrych intencji, ten nic nie robi, a ja nie należę do ludzi, którzy przychodzą po to, żeby nic nie robić. Zakasuję rękawy i przychodzę po to, żeby pracować. Jeżeli coś tu nie wychodzi, zgłoście państwo to jako uwagę - będę się starał to poprawić - podkreślił.

Andrzej Duda poprosił również mieszkańców o dalsze wsparcie. - Chciałabym, żeby ta polityka była realizowana. Wierzę w to głęboko, że ona jest dobra dla Polski. Zarówno w sensie wewnętrznym dla przeciętnego Polaka, dla nas, dla naszych rodzin, dla rozwijania naszych miejscowości i infrastruktury. Chcemy aby Polska stawała się rzeczywiście normalnym państwem - takim, jak te zachodnioeuropejskie, gdzie jest dobrze rozwinięta infrastruktura, gdzie jest wysoki poziom życia, gdzie wszędzie jest dostęp do podstawowych usług, chociażby tych publicznych, gdzie wszystko funkcjonuje normalnie - mówił.

"Dobra muszą być sprawiedliwie dzielone"

Prezydent nawiązywał również do reportażu, w którym mieszkańcy wsi wypowiadali się o ostatnich wyborach parlamentarnych. W elekcji z 2015 r. w Kuleszach Kościelnych padł rekord poparcia dla PiS - ponad 85 proc. Andrzej Duda na kanwie tego przypomniał, że wschodnia Polska często z pogardą była określana jako Polska "B".

Czytaj więcej
Ardanowski 1200 pap.jpg
J. K. Ardanowski: rząd udziela rolnictwu największego wsparcia w Europie

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Minister rolnictwa: wieś i rolnictwo to priorytety rządu Prawa i Sprawiedliwości

- Polska wszędzie jest Polską "A", dlatego że jest jedna i to jest podstawowy i zasadniczy dogmat, który musi przyświecać każdej władzy w Polsce, niezależnie od tego, kto w danym momencie ją sprawuje - powiedział prezydent.

- Polska jest jedna i dobra muszą być sprawiedliwie dzielone. To oznacza także, że tam gdzie dawano do tej pory mniej, tam, gdzie inwestowano mniej, teraz trzeba zainwestować więcej. To właśnie dlatego tutaj muszą zostać dokończone wcześniej zaplanowane drogi ekspresowe i autostrady - dodał Andrzej Duda.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd za uchwałą w sprawie strategii wspierającej wieś i rolnictwo

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:00
Zaakceptowana przez Radę Ministrów uchwała dotyczy "Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030". Jej głównym celem jest rozwój gospodarczy wsi umożliwiający trwały wzrost dochodów jej mieszkańców, przy minimalizacji rozwarstwienia ekonomicznego, społecznego i terytorialnego oraz poprawie stanu środowiska naturalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Zybała: prezydent będzie musiał walczyć o polityczne centrum

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:00
- Na przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy należy spojrzeć z perspektywy wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent rozpoczął kampanię wyborczą, już ją prowadzi, a to niekoniecznie musi mieć duży związek z priorytetami rządu – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybała, ekspert ds. polityki publicznej (Szkoła Główna Handlowa).
rozwiń zwiń