X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA w Muzeum Narodowym w Poznaniu. 2 miliony zł straty przez poświadczenie nieprawdy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 06:37
Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa m.in. przez wicedyrektora poznańskiego Muzeum Narodowego i jednego z pracowników. CBA wykryło, że prawdopodobnie doprowadzono do 2 mln zł strat w muzeum.
Agenci CBA
Agenci CBAFoto: CBA, mat. prasowe

CBA zawiadomiło prokuraturę po analizie przedkontrolnej w muzeum. - Zawiadomienie to jeden z jej wyników - powiedział naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski. Zaznaczył, że działania funkcjonariuszy wydziału postępowań kontrolnych poznańskiej delegatury Biura trwały od listopada zeszłego roku do połowy września.

cba free 1200.jpg
CBA rozbiło mafię paliwową. W tle fałszywe faktury VAT

Rzeczniczka Muzeum Narodowego w Poznaniu Aleksandra Sobocińska poinformowała, że działania CBA w Muzeum trwały od sierpnia 2018 do końca maja 2019. - Dotyczyły one wyposażenia ekspozycji Muzeum Sztuk Użytkowych – oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Muzeum udzieliło CBA odpowiedzi na wszystkie zadane pytania - zapewniła. Dodała, że "o dalszych działaniach CBA nie poinformowało muzeum".

CBA analizowało, jak poznańskie muzeum przygotowało i przeprowadziło zamówienie na dostawę gablot i mebli do swojego oddziału - Muzeum Sztuk Użytkowych. Funkcjonariusze badali też inne zamówienie o podobnym zakresie - dotyczące wykonania i zainstalowania gablot ekspozycyjnych, gablot zawierających multimedia dla MSU.

2 miliony zł straty

cba1200.jpg
Korupcja przy zakupie elektrociepłowni? Przedsiębiorca z Przeworska w rękach CBA

Według analizujących dokumenty funkcjonariuszy przy zamówieniu doszło do naruszenia zasad uczciwej konkurencji i zasady równego traktowania wykonawców. Śledczy uważają, że w końcowym protokole poświadczono nieprawdę, tj. potwierdzono odbiór całego przedmiotu zamówienia publicznego mimo niewykonania go w całości. Przez to Muzeum Narodowe w Poznaniu miało stracić ponad 2 mln zł przez nienaliczenie kary umownej, przysługującej za nieterminowe wykonanie zamówienia. Skrócony został też okres gwarancji.

Brodowski powiedział PAP, że 7 listopada CBA na podstawie analizy przedkontrolnej skierowało do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zastępcę dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu. Miał on - zdaniem CBA - nadużyć swoich uprawnień i przyczynić się do wyrządzenia muzeum szkody majątkowej wielkich rozmiarów.

Zawiadomienie dotyczy też jednego z pracowników Muzeum Sztuk Użytkowych - Oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu, który poświadczył nieprawdę w dokumentach przetargowych - wyjaśnił naczelnik.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA zatrzymało cztery osoby ws. fikcyjnych faktur VAT. Skarb Państwa stracił 10 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:33
Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali czterech mężczyzn z Wielkopolski zajmujących się usługami transportowymi i mechaniką pojazdową. Straty Skarbu Państwa z powodu ich działalności sięgają 10 mln zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozbito grupę wyłudzającą VAT. Wprowadziła do obrotu kilka tysięcy fałszywych faktur

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 12:00
Wielkopolska KAS i policjanci z komendy w Poznaniu wspólnie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nierzetelne faktury VAT. Zatrzymano 7 osób, w tym podejrzanego o kierowanie grupą - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.
rozwiń zwiń