X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA rozbiło mafię paliwową. W tle fałszywe faktury VAT

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 10:23
- Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziewięć osób, które naraziły swoim działaniem budżet Skarbu Państwa na straty sięgające 700 mln zł - poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski.
Audio
  • Temistokles Brodowski: zatrzymane osoby swoim działaniem naraziły budżet Skarbu Państwa na straty sięgające 700 mln złotych (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA

Jak poinformował rzecznik biura, CBA uderzyło w działającą w Polsce mafię paliwową. Funkcjonariusze z delegatur Biura z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Łodzi, Poznania i Wrocławia zatrzymali dziewięć osób działających w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Katarzyna J CPŚP-663.jpg
Zarobili miliony na kilkuset prostytutkach z Polski i Ukrainy. Akcja CBŚP

W latach 2013-2016 zatrzymane osoby wprowadzały do obiegu fałszywe faktury VAT. Swoim działaniem naraziły budżet Skarbu Państwa na straty sięgające 700 milionów złotych. Faktury były wystawiane głównie na obrót paliwami ciekłymi.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Rozbito grupę wyłudzającą VAT. Wprowadziła do obrotu kilka tysięcy fałszywych faktur

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która nadzoruje toczące się postępowanie. Tam usłyszą zarzuty kierowania i działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty dokonania przestępstw skarbowych.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Milionowe wyłudzenia VAT. Kolejni zatrzymani za fałszywe faktury

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 11:11
Dwie kolejne osoby zatrzymano w prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która za pomocą internetu i nowoczesnych technologii wytwarzała fałszywe faktury VAT. Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty, grożą im wysokie kary więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 10:32
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack. Do tej pory zarzuty usłyszało 56 osób. Nowi zatrzymani, to kolejny wątek śledztwa.
rozwiń zwiń