X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż: PiS utrzymuje wysokie poparcie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 10:19
Cały czas ogromnym uznaniem wśród wyborców cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Jak wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl, partia rządząca może liczyć na 40 proc. poparcia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 40 proc. poparcia
  • Drugą Koalicja Obywatelską popiera 25 proc. respondentów
  • Podium zamyka Lewica, która nieznacznie poprawiła swój ostatni wynik

Badanie Social Changes jest cykliczne, odbywa się co tydzień. W porównaniu z poprzednim ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskało dwa punkty procentowe mniej, ale uzyskany przez nie wynik pokazuje, że nadal pozostaje ono niekwestionowanym liderem polskiej sceny politycznej.

1200_Duda_PAP.jpg
Andrzej Duda deklasuje rywali. Nowy sondaż prezydencki

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska. Poparcie, jakim się cieszy, wynosi 25 proc. – głosowałby zatem na nią co czwarty ankietowany. Wynik ten jest dokładnie taki sam, jak poprzedni.

Podium zamyka Lewica, czyli Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz partie Wiosna i Razem. Poparło ją 17 proc. badanych. Tym samym Lewica nieco zyskała, bo jej wynik skoczył o dwa punkty procentowe.

Awans Konfederacji, spadek PSL

Czwartek miejsce zajęła Konfederacja. Dla tej formacji to awans o jedną pozycję. Te partię wskazało 9 proc. badanych, poprzednio 8 proc. Z kolei właśnie na 8-proc. poparcie może liczyć teraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które wcześniej cieszyło się poparciem takim, jak teraz "konfederaci".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Sondaż: Polacy chcą, żeby opozycja lepiej współpracowała z rządem

1 proc. respondentów w badaniu pracowni Social Changes wskazało odpowiedź "inne ugrupowanie".

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach 15-19 listopada. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1029 osób.

bb/wPolityce.pl

Czytaj także

Nowy sondaż: PiS największym wygranym wyborów, KO w tyle

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 19:45
Największym wygranym wyborów, wskazywanym najczęściej przez Polaków (39 proc.), jest PiS, bo uzyskało najwyższy wynik. 16 proc. badanych uważa, że sukces odniosła Lewica, ponieważ po 4 latach przerwy, udało im się wejść do Sejmu - wynika z sondażu Kantar. Według 11 proc. za zwycięzcę może się uznać KO.
rozwiń zwiń