X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Negocjacje kontraktów NFZ. Jest pomysł premiowania lekarzy rodzinnych za wyniki w opiece nad pacjentami

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 15:08
Narodowy Fundusz Zdrowia chce płacić lekarzom rodzinnym za wyniki opieki sprawowanej nad pacjentami. Od 1 stycznia zmienią się zasady finansowania umów lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.
Audio
  • Adam Niedzielski: NFZ chce płacić lekarzom rodzinnym za wyniki sprawowanej opieki nad pacjentami (IAR)
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: PAP/Paweł Supernak

W czwartek NFZ rozpoczął negocjacje kontraktów dotyczących przyszłego roku. 30 procent lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej nie ma wieloletnich umów.

kolejka 1200.jpg
Prof. P. Radziszewski: służbę zdrowia trzeba przygotować do finansowej pomocy

Jak podkreślił Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, obecnie premiowane będą działania profilaktyczne w podstawowej opiece zdrowotnej. Premiowani będą ci lekarze, którzy będą mieli na swoich listach więcej osób objętych działaniami profilaktycznymi i badaniami. Premia będzie wypłacana za osiągnięcie pewnego poziomu badań u liczby osób uprawnionych do programu profilaktycznego chorób układu krążenia i przeciwdziałania nowotworowi szyjki macicy. Przyjęto, że będzie to 15 proc. po I kwartale i 30 proc. po II kwartale.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Znamy nazwisko nowego prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

Lekarze rodzinni mają być też premiowani za prowadzenie cukrzycy, chorób układu krążenia i chorób tarczycy, czyli chorób przewlekłych. Chodzi o racjonalizowanie piramidy świadczeń. Prezes podkreślił, że są to schorzenia, które nie wymagają prowadzenia na poziomie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, ale jeśli pacjent będzie miał co kwartał wizytę na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej bez potrzeby kierowania do specjalisty, to otrzyma premię w postaci mnożnika 3,2 stawki kapitacyjnej.

Adam Niedzielski zapowiedział też premiowanie za wyniki leczenia w szpitalnictwie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej pieniędzy w NFZ. Będą podwyżki w służbie zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 20:02
- Środki mają być przeznaczone m.in. na zwiększenie wyceny, które w naszym odczuciu ma zapewnić dyrektorom szpitali poduszkę finansową, którą mogą przeznaczyć na wynagrodzenia. Mówię tu o fizjoterapeutach, diagnostach, technikach medycznych, ale też o personelu administracyjnym - podkreślił w rozmowie z PolskieRadio24.pl wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez opłat za pobyt przy dziecku w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 16:23
Każdy rodzic pragnie spędzać przy łóżku chorego dziecka jak najwięcej czasu, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia do tej pory nie przeznaczał żadnych środków na pobyt opiekunów małych pacjentów i osób niepełnosprawnych w szpitalu. Ten stan rzeczy uległ zmianie 3 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefoniczna Informacja Pacjenta. Sprawdź, gdzie znaleźć pomoc medyczną

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 18:51
Telefoniczna Informacja Pacjenta czynna jest już przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta oferuje również video czat i rozmowy w języku migowym. Konsultanci informują o najkrótszych terminach leczenia oraz podpowiadają, gdzie znaleźć pomoc medyczną w nagłej potrzebie, a także w nocy i w dni wolne od pracy.
rozwiń zwiń