X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Julia Zimmermann: Małgorzata Kidawa-Błońska z pogardą potraktowała miliony osób

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 14:36
– Wypowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a także Joanny Muchy, doskonale podsumowują różnice między PO a Lewicą. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, chcemy być konstruktywną opozycją podejmującą dyskusję z proponowanymi projektami, a nie odrzucającą je z automatu, tylko dlatego, że są zgłaszane przez PiS – powiedziała Julia Zimmermann z Lewicy Razem.
Audio
  • 18.11.19 Julia Zimmermann: słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mówią o niej samej.
Julia Zimmermann
Julia ZimmermannFoto: PR24/AK

W najbliższych dniach rozstrzygnie się los projektu ustawy dotyczącej zniesienia 30-krotności składek na ZUS. Inicjatywa posłów Prawa i Sprawiedliwości być może znajdzie uznanie w oczach posłów Lewicy, którzy zdecydują w poniedziałkowy wieczór o stosunku do tej sprawy.

Słowa świadczące o różnicach

Karolina Pawliczak 1200.jpg
Karolina Pawliczak (SLD): wypowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najbardziej dotknęła naszych wyborców

Ewentualne poparcie posłów Lewicy skrytykowała Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z Koalicji Obywatelskiej. Stwierdziła, że jeżeli parlamentarzyści SLD, Wiosny i Lewicy Razem zagłosują "za", "to znaczy, że są nic nie warci".

– Słyszałam również, że Joanna Mucha, inna reprezentantka PO, powiedziała, że popełniamy błąd patrząc na propozycję ustawy pod kątem czysto merytorycznym, a nie rozgrywek politycznych. To doskonale podsumowuje różnice między PO a Lewicą. Zgodnie z naszymi zapowiedziami, chcemy być konstruktywną opozycją podejmującą dyskusję z proponowanymi projektami i co realnie mogą zrobić, a nie odrzucającą je z automatu, tylko dlatego, że są zgłaszane przez PiS – podkreśliła Julia Zimmermann.

Wystawienie świadectwa

Posłanka Lewicy podkreśliła, że słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najwięcej mówią o niej samej. W opinii rozmówczyni Polskiego Radia 24, z pogardą potraktowała miliony osób, które zagłosowały na ugrupowania lewicowe w ostatnich wyborach. – Nie oczekujemy przeprosin. Pani wicemarszałek wystawiła świadectwo przede wszystkim samej sobie – dodała.

czarzasty flickr sejm gov pl 1200.jpg
Włodzimierz Czarzasty: słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej kończą dyskusję o jej poparciu

"Kwestia jest otwarta"

W odniesieniu do projektu dotyczącego 30-krotności i stosunku wobec niego parlamentarzystów Lewicy, Julia Zimmermann stwierdziła, że "dyskusja trwa i kwestia jest otwarta".

– Nie przyjmujemy tego projektu bezkrytycznie. Jako Razem chcielibyśmy skierować go do dalszych prac, by wprowadzić pewne poprawki. (…) Jeżeli chodzi o głosowanie, to członkowie mojej partii będą podejmowali decyzję niezależnie do tego, co postanowi SLD i Wiosna – zaznaczyła.

Z Julią Zimmermann rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 13.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik PSL potępił słowa M. Kidawy-Błońskiej. "Nie powinny paść"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:12
- Wypowiedź wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na temat głosowania posłów Lewicy ws. 30-krotności składek na ZUS była niepotrzebna i nie powinna paść - powiedział rzecznik klubu Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 Miłosz Motyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas hegemonii Platformy minął". Lewica nie kryje oburzenia na M. Kidawę Błońską

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:22
Wypowiedź wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na temat projektu ustawy PiS o zniesieniu 30-krotności ZUS wywołała oburzenie zwłaszcza wśród polityków Lewicy. Politycy nie kryją swojego oburzenia wypowiedzią wicemarszałek i chcą od niej przeprosin. 
rozwiń zwiń