X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

B. Spychalski: wspieranie synergii między nauką i biznesem jednym z priorytetów prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 13:10
- Jednym z priorytetów prezydentury Andrzeja Dudy jest wspieranie formatów wpływających na rozwój współpracy między biznesem a polską nauką i polskimi uczelniami - mówił Błażej Spychalski na uroczystości z okazji 20-lecia Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Fundację sponsoruje ponad 20 firm z rynku telekomunikacyjnego i medialnego, w tym Polskie Radio.
Audio
  • Prezes Rady Fundacji, Piotr Jaworski: w kolejnych latach Fundacja będzie nadal wspierać młodych ludzi (IAR)
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski: współpraca z Fundacją pozwala młodym ludziom rozwijać umiejętności, także w Polskim Radiu (IAR)
  • Profesor Józef Modelski, dyrektor IRiTM PW: dzisiaj spotykają się przedstawiciele świata nauki i gospodarki (IAR)
  • Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta: fundacja wpisuje się w priorytety gospodarcze prezydenta (IAR)
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski (2P), prezes Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych Piotr Jaworski (2P), prof. Józef Modelski (L) oraz Marek Józefiak (P)
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski (2P), prezes Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych Piotr Jaworski (2P), prof. Józef Modelski (L) oraz Marek Józefiak (P)Foto: PAP/Mateusz Marek

Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych obchodzi 20-lecie istnienia. Jej misją jest wspieranie uzdolnionych studentów i młodych pracowników naukowych poprzez programy stypendialne oraz promowanie młodej kadry naukowej. Do jej zadań należy także wyposażanie laboratoriów dydaktycznych i badawczych w nowoczesny sprzęt. Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej. 

pap_prezydent_order1200.jpg
Prezydent odznaczył Orderem Orła Białego prof. Andrzeja Nowaka i prof. Grażynę Świątecką

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski mówił, że nadawca chętnie dołącza się do współorganizowania wydarzeń, "dzięki którym młodzi ludzie mają szansę na rozwinięcie swoich talentów technicznych i inżynieryjnych". - Niektórzy z nich trafiają do Polskiego Radia jako specjaliści wysokiej klasy - mówił Andrzej Rogoyski. 

Stypendia, konkursy i seminaria

Obecny prezes Rady Fundacji Piotr Jaworski zapewnił, że w kolejnych latach Fundacja będzie nadal wspierać młodych ludzi i rozwój technologii. Jak powiedział, w Radzie Fundacji zasiadają osoby reprezentujące przemysł, operatów czy nadawców radiowo-telewizyjnych. - Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, ma możliwość pokazania studentom, że to są te dziedziny, w których warto się rozwijać i nas wspierać, bo my potrzebujemy nowych pomysłów, ideologii i filozofii w kwestii technologicznej, żebyśmy nie zamknęli się w swoich wąskich obszarach przemysłowych - mówił Piotr Jaworski.

Profesor Józef Modelski, dyrektor Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej podkreślił, że podczas dzisiejszej uroczystości spotykają się przedstawiciele świata nauki i gospodarki - dwóch sektorów ważnych z punktu widzenia dynamicznie rozwijającego się rynku technologicznego.

Dodał, że Fundacja realizuje misję integracji świata nauki i gospodarki. Jak podkreślił, jest to niezwykle ważne, by studenci mieli jak najbliższy związek z nowoczesnymi firmami, które na tym rynku pracują.

Błażej Spychalski: wspieranie formatów na rzecz synergii jest priorytetem

Z okazji jubileuszu prezydent Andrzej Duda przekazał Fundacji polską flagę z dedykacją. Jak podkreślił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, Fundacja wpisuje się w priorytety gospodarcze prezydenta. Powiedział, że w ocenie prezydenta współpraca pomiędzy biznesem, uczelniami a Fundacją jest bardzo ważna.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] 20 lat Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

- To są rzeczy bardzo istotne z punktu widzenia polskiej gospodarki - mówił rzecznik prezydenta. Dodał, że "prezydentowi ogromnie zależy, aby współpraca pomiędzy biznesem a uczelniami rozwijała się jak najlepiej, a Fundacja pokazuje, że jest to możliwe".

Stypendia, kursy, seminaria

W ciągu 20 lat Fundacja przyznała 301 stypendiów, w tym 205 studenckich i 64 doktoranckie. Zrealizowała także 60 konkursów dla młodych autorów, 19 seminariów stypendystów Fundacji oraz 17 edycji na najlepszą pracę doktorską.

W jubileuszowym spotkaniu udział wzięli aktualni sponsorzy i osoby zasłużone dla fundacji, aktualni i dawni pracownicy oraz kadra akademicka. Polskie Radio jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Absolwent warszawskiego liceum laureatem konkursu dla młodych naukowców

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 12:27
Antoni Lis zdobył trzecią nagrodę w tegorocznym unijnym konkursie dla młodych naukowców EUCYS 2019. Nazwiska laureatów ogłoszono we wtorek w stolicy Bułgarii, Sofii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stulecie AGH. Prezydent: od początku wpieracie polskie państwo

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 14:39
Andrzej Duda powiedział, że krakowska Akademia Górnicza była niezwykle ważnym elementem w realizacji wizji odrodzonej Rzeczpospolitej. Prezydent wziął udział w uroczystościach związanych z Jubileuszem stulecia Akademii Górniczo-Hutniczej
rozwiń zwiń