X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Karolina Pawliczak (SLD): wypowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najbardziej dotknęła naszych wyborców

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 12:02
– Uznawałam dotąd panią Małgorzatę Kidawę-Błońską za kobietę z dużą klasą polityczną, potrafiącą zachować ją w różnych sytuacjach. Natomiast słowa o tym, że możemy być nic nie warci przedstawiają trochę inny jej obraz – powiedziała Karolina Pawliczak, wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
  • 18.11.19 Karolina Pawliczak: słowa pani Kidawy-Błońskiej były bolesne.

Projekt ustawy zakładający zniesienie 30-krotności składek na ZUS jest jednym z najgorętszych tematów debaty politycznej w ostatnich dniach. Do dyskusji włączyła się również wicemarszałek Sejmu z Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, która stwierdziła, że jeżeli Lewica poprze projekt PiS, "to znaczy, że są nic nie warci".

zukowska_kidawa1200.jpg
"Przeproś Polaków". Lewica odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

– Wypowiedź ta była bolesna i niepotrzebna. Dotknęła ona niekoniecznie nas, polityków Lewicy, ale przede wszystkim ponad 2 mln Polek i Polaków, którzy oddali na nas swój głos. Mamy prawo do tego, by dokładnie analizować wszelkie projekty ustaw  wskazała Karolina Pawliczak. 

Wybory prezydenckie a wypowiedź wicemarszałek Sejmu

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że uznawała dotąd Małgorzatę Kidawę-Błońską za kobietę z dużą klasą polityczną, potrafiącą zachować ją w różnych sytuacjach. 

– Przytoczona wypowiedź przedstawia trochę inny obraz pani wicemarszałek. Warto zauważyć, że jeżeli będzie miała wolę wystartować w wyborach prezydenckich, to w przypadku znalezienia się w drugiej turze do kogo zwróci się o poparcie? Również do wyborców z lewej strony – dodała Pawliczak. 

"Nie będziemy walczyć pod hasłem »nie, bo nie«"

Poparcie dla projektu ustawy PiS może znaleźć wśród posłów Lewicy, którzy dopiero zdecydują w jaki sposób ustosunkować się do tej sprawy. Karolina Pawliczak podkreśliła, że w poniedziałek zbierze się klub Lewicy, by przeanalizować sytuację.

Czarzasty TT 1200.jpg
Rafał Woś: na razie nie wiemy, co zrobi Lewica

– Jak nad każdym projektem ustawy przeprowadzimy konkretną dyskusję. To nic zdrożnego, że chcemy rozmawiać również o pomyśle zaproponowanym przez PiS. Konsultujemy go z pracodawcami oraz związkami zawodowymi tak, by był najlepszy i z korzyścią dla całego społeczeństwa. (…) Nie będziemy walczyć na politycznych barykadach pod hasłem "nie, bo nie". Nad każdą sprawą będziemy chcieli się dokładnie zastanowić. Jesteśmy rozsądną Lewicą – powiedziała poseł.

Porozumienia ponad podziałami?

Karolina Pawliczak dodała, że Lewica nie będzie w bieżącej kadencji opozycją totalną, ale konkretną i merytoryczną. – Wierzę, że dobre projekty, ponad podziałami politycznymi, uda się zrealizować – wskazała.

Z Karoliną Pawliczak rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 9.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W. Czarzasty o kandydacie Lewicy na prezydenta: nie będziemy czekali na nikogo z Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:21
Szef SLD Włodzimierz Czarzasty po sobotnich obradach Rady Krajowej partii zapowiedział, że decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta zostanie podjęta w ciągu dwóch tygodni. Poinformował też, że "należy się spodziewać połączenia, na wspólnie ustalonych warunkach, SLD i partii Wiosna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik PSL potępił słowa M. Kidawy-Błońskiej. "Nie powinny paść"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:12
- Wypowiedź wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na temat głosowania posłów Lewicy ws. 30-krotności składek na ZUS była niepotrzebna i nie powinna paść - powiedział rzecznik klubu Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 Miłosz Motyka.
rozwiń zwiń