X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Müller o exposé premiera: będzie bez bicia rekordu długości

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 11:50
- Nie będziemy bić rekordu Donalda Tuska z 2007 r., bo jak się okazało, długość exposé nie przeszła później w jakość rządzenia. Dlatego my w tym kierunku nie idziemy - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Rzecznik rządu Piotr Mueller podczas konferencji prasowej
Rzecznik rządu Piotr Mueller podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Premier Mateusz Morawiecki ma we wtorek wygłosić w Sejmie exposé. Głosowane będzie wotum zaufania dla rządu. Najdłuższe exposé w ostatnich 30 latach wygłosił Donald Tusk. W 2007 r. jego przemówienie trwało ponad trzy godziny
  • Pytany podczas niedzielnej rozmowy polityków w Polsat News, czy exposé będzie wygłoszone z pamięci, Piotr Müller odpowiedział, że premier Mateusz Morawiecki "rzadko występuje z kartką". - Ale faktycznie exposé to nieco dłuższa forma wypowiedzi - podkreślił rzecznik

"To dobry gest"

Pytany podczas niedzielnej rozmowy polityków w Polsat News, czy exposé będzie wygłoszone z pamięci, Piotr Müller odpowiedział, że premier Mateusz Morawiecki "rzadko występuje z kartką". - Ale faktycznie exposé to nieco dłuższa forma wypowiedzi - podkreślił.

east news piotr muller 663.jpg
Rzecznik rządu: expose premiera będzie zawierać wizję rozwoju Polski

W sobotę informowano, że wszyscy byli żyjący premierzy polskich rządów po 1989 r. zostaną zaproszeni na exposé Mateusza Morawieckiego. Jak zaznaczył  Piotr Müller, w poniedziałek powinny być odpowiedzi na te zaproszenia. - Uważam, że to dobry gest. Chodzi o to, że Polacy chcą spokoju i jeżeli mamy podkreślić to, co stało się w ostatnich 30 latach, to oczywiście podkreślamy wiele złych rzeczy, które w ostatnich 30 latach się wydarzały, ale nie zmienia to faktu, że są to byli premierzy - mówił.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Piotr Müller: atak lidera PO na Mateusza Morawieckiego jest skandaliczny

Jak z kolei ocenił Marcin Kierwiński (KO), zaproszenie byłych premierów "to dobry gest". Pytany, czy we wtorek do Sejmu powinien przyjechać Donald Tusk, Marcin Kierwiński odpowiedział: - Jeśli nie koliduje to z innymi obowiązkami.

Odnosząc się do słów rzecznika rządu dodał, że jest problem wiarygodności, skoro "mówi się o koncyliacyjności i zgodzie, a przez cztery lata było coś zupełnie innego".

bb

Czytaj także

Sejm IX kadencji. Posłowie wybrali marszałka i wicemarszałków

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 19:30
Na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji Sejmu posłowie wybrali marszałka oraz pięciu wicemarszałków. Pracami niższej izby dalej będzie kierowała Elżbieta Witek z PiS. Parlamentarzyści złożyli też uroczyste ślubowanie. Orędzie w Sejmie wygłosił prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Lisiecki: jest nadzieja, że prace Sejmu będą wyglądały inaczej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 08:00
- PiS ma największy klub, 48 senatorów, ale jeżeli pozostali senatorowie dogadali się, że chcą wybrać innego marszałka, to wybrali innego marszałka – powiedział w "Sygnałach dnia" Paweł Lisiecki z PiS o wyborze prezydium Senatu. Odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego o końcu "totalnej opozycji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powołanie rządu i expose premiera. Znamy prawdopodobny termin

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:31
 - W czwartek prezydent desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera, w piątek powoła Radę Ministrów, a we wtorek szef rządu wygłosi expose - wynika z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS.
rozwiń zwiń