X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

T. Truskawa: wybór T. Grodzkiego to próba obrony swojej pozycji przez lidera PO

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 14:35
- To próba skutecznej obrony swojej pozycji przez przewodniczącego PO, który zawsze mówił, że będzie jednoczył opozycję i tworzył "kordon sanitarny" wokół PiS – komentował wybór marszałka Senatu Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). W dyskusji wzięli również udział Andrzej Michałowski i Andrzej Rozpłochowski, opozycjoniści w czasach PRL.
Audio
  • 16.11.19 Andrzej Rozłochowski: w przemówieniu marszałka nie było nic konkretnego
Marszałek Senatu Tomasz Grodzkii  senator Sławomir Rybicki (P) podczas posiedzenia, 13 bm. Senat wznowił obrady; izba ma powołać 15 stałych komisji senackich i wybrać ich przewodniczących. Warszawa, 13.11.2019.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzkii senator Sławomir Rybicki (P) podczas posiedzenia, 13 bm. Senat wznowił obrady; izba ma powołać 15 stałych komisji senackich i wybrać ich przewodniczących. Warszawa, 13.11.2019.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Zadaniem Andrzeja Rozpłochowskiego wystąpienie marszałka Tomasza Grodzkiego miało potwierdzać dotychczasową narrację opozycji, wg której tam gdzie ma większość obóz Zjednoczonej Prawicy, dochodzi do łamania prawa i braku demokracji.

Radosław Fogiel 1200.jpg
Radosław Fogiel: to PiS ma największy klub w Senacie

- Natomiast tam gdzie do chodzą do głosu przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, można mówić o zwycięstwie demokracji, co marszałek unaocznił gestem Tadeusza Mazowieckiego. W przemówieniu nie było nic konkretnego, wbrew słowom o szlachetności, dbałości itd. Tego typu słowa w ustach przedstawiciela środowiska, które jest absolutnie niewiarygodne, nie powinny wiele znaczyć dla uczciwych ludzi - dodał gość audycji.

- Trzeba spojrzeć na marszałka Tomasz Grodzkiego, jak na twór Grzegorza Schetyny. Jest to próba skutecznej obrony swojej pozycji przez przewodniczącego PO, który zawsze mówił, że będzie jednoczył opozycję i tworzył "kordon sanitarny" wokół PiS. Tutaj udało mu się, ta sytuacja wzmacnia pozycję Grzegorza Schetyny - zaznaczył Tomasz Truskawa.

W dalszej części audycji goście odnieśli się do sprawy zamieszczenia w jednym z filmów mapy rozmieszczenia hitlerowskich obozów zagłady. Andrzej Michałowski komentował sprawę – Mieliśmy ustawę, która pozwala wnosić skargi w takich przypadkach. Jednak dalej borykamy się z tego typu sprawami. Powinniśmy raz na zawsze uciąć temat takich antypolskich zagrywek – podkreślał były opozycjonista.

Marszałek Senatu wygłosił w czwartek w TVP przemówienie. - Jeśli ktoś by się obawiał, że Senat będzie narzędziem do blokowania Sejmu, jest w całkowitym błędzie - powiedział w czwartek marszałek. Dodał, że będzie oczekiwał od Senatu tworzenia własnych ustaw, które po uchwaleniu będą przesyłane do Sejmu, jako inicjatywy senackie.

Tomasz Grodzki w swoim wystąpieniu podkreślił, że Senat będzie wykonywał przypisane sobie obowiązki w taki sposób, aby przekonać, że jest możliwe uprawianie politycznego sporu w sposób przyzwoity, normalny, bez wzajemnej niechęci czy nienawiści, mając za cel tylko i wyłącznie służbę narodowi.

Rozmawiał Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 16.11.2019

Godzina emisji: 13:13

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dziedziczak (PiS): marszałek Senatu wykorzystuje swoją funkcję do międzypartyjnej rywalizacji

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 19:37
– Tomasz Grodzki realizuje to, czego się obawialiśmy. (...) Powinien otrzymywać tezy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsekwentnie realizować spójną politykę państwa polskiego – powiedział Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sachajko: Senat to izba refleksji, ale także izba pracy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 09:01
- Wystąpienie marszałka Senatu było spokojne i wyważone, usłyszałem to, czego oczekiwałem. Marszałek zadeklarował, ze będzie współpracował, nie będzie agresji - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cywiński: marszałek Senatu w swoim przemówieniu wykazał się obłudą

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 10:16
- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest pierwszą osobą, która zamanifestowała obłudę opozycji. Mówienie przez niego o zwycięstwie opozycji to słowna manipulacja - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein z TVP i Sławomir Jastrzębowski, publicysta.
rozwiń zwiń