X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd Mateusza Morawieckiego. Skład nowej Rady Ministrów

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 17:33
Prezydent powołał nowy rząd. Nowy gabinet będzie liczył dwadzieścia resortów. W większości pokierują nimi te same osoby co dotychczas.
Audio
Skład nowej Rady Ministrów
Skład nowej Rady MinistrówFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego
  • W gabinecie będzie 3 wicepremierów
  • Struktura rządu została nieco zmieniona: pojawiły się m.in. nowe ministerstwa
1200 rząd.jpg
Prezydent powołał Radę Ministrów. Zakończyło się pierwsze posiedzenie rządu

Nowym gabinetem pokieruje właśnie Mateusz Morawiecki, który tymczasowo objął dodatkowo ministerstwo sportu. Wicepremierem i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego został Piotr Gliński. Wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego został Jarosław Gowin. Trzecim wicepremierem został Jacek Sasin, który objął także ministerstwo aktywów państwowych.

Ministerstwo infrastruktury objął Andrzej Adamczyk. Jan Krzysztof Ardanowski został szefem resortu rolnictwa i rozwoju wsi. Ministerstwo obrony narodowej otrzymał Mariusz Błaszczak. Jacek Czaputowicz będzie zarządzał ministerstwem spraw zagranicznych. Jadwiga Emilewicz pokieruje pracami ministerstwa rozwoju. Ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w nowym gabinecie będzie Marek Gróbarczyk.

Prawdopodobnie we wtorek expose

Małgorzata Jarosińska-Jedynak objęła tekę ministra funduszy i polityki regionalnej. Mariusz Kamiński został ministrem spraw wewnętrznych i administracji, oraz ministrem członkiem rady ministrów. Tadeusz Kościński objął ministerstwo finansów. Szefem resortu klimatu został Michał Kurtyka. Marlena Maląg objęła ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

Ministrem edukacji narodowej w nowym rządzie będzie Dariusz Piontkowski. Ministerstwo Zdrowia objął Łukasz Szumowski. Marek Zagórski został ministrem cyfryzacji. Zbigniew Ziobro otrzymał tekę ministra sprawiedliwości. Dodatkowo ministrami - członkami rady ministrów zostali: Michał Dworczyk, Łukasz Schreiber, Konrad Szymański i Michał Woś.

Zakończyło się także pierwsze posiedzenie nowego rządu. Prawdopodobnie we wtorek Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie expose.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończyło się pierwsze posiedzenie Rady Ministrów

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:39
W piątek po południu w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Zakończyło się również pierwsze posiedzenie nowego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Żukowski: pozycja premiera w nowym rządzie będzie silniejsza

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 16:30
- Nie ulega wątpliwości, że pozycja premiera w tym rządzie będzie silniejsza. Tak będzie między innymi w dziedzinie relacji naszego państwa z Unią Europejską - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto szefem resortu sportu? Piotr Müller: prawdopodobne, że poznamy go do końca miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 16:58
- Jest prawdopodobne, że nowego ministra sportu poznamy do końca listopada - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.
rozwiń zwiń