X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Andrzej Duda do powołanych ministrów: sprawdzili się państwo w służbie dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 15:30
- W większości przypadków jesteście państwo tymi, którzy sprawdzili się już w służbie dla Rzeczpospolitej. W służbie dla współobywateli, dla naszego społeczeństwa i dla polskiego państwa - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowego rządu.
Audio
  • Andrzej Duda: jesteście państwo tymi, którzy sprawdzili się już w służbie dla Rzeczpospolitej (IAR)
  • Andrzej Duda do powołanych ministrów: wasza praca ma niezwykłą specyfikę (IAR)
Prezydent Andrzej Duda (z lewe) oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda (z prawej)
Prezydent Andrzej Duda (z lewe) oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda (z prawej)Foto: PAP/Radek Pietruszka
  • Prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, którym pokieruje Mateusz Morawiecki
  • Nowy gabinet będzie liczył dwadzieścia resortów, w większości pokierują nimi te same osoby co dotychczas
  • - W większości przypadków jesteście państwo tymi, którzy sprawdzili się w służbie dla Rzeczpospolitej - podkreślił prezydent
  • - Jestem zawsze otwarty na wszelkie państwa inicjatywy - zadeklarował Andrzej Duda

Prezydent pogratulował powołanym członkom rządu i podziękował tym spośród nich, którzy w poprzedniej kadencji także pełnili swoje funkcje. Nawiązując do ślubowania nowych członków Rady Ministrów stwierdził, że jest to służba "w poczuciu, że dobro ojczyzny i pomyślność obywateli" jest najwyższym nakazem.

twitter premier mateusz morawiecki 1200.jpg
Premier: chcemy, by Polska była najlepszym do życie krajem w Europie

- W większości przypadków jesteście państwo tymi, którzy sprawdzili się, czasem już wielokrotnie w służbie dla Rzeczpospolitej. W służbie dla współobywateli, dla naszego społeczeństwa i dla polskiego państwa. Ogromnie za to dziękuję i wiem, że nie jest to łatwe. Wiem, że nie jest to praca od godz. 8 do godz. 16. To praca w nielimitowanym zakresie godzin, czasem praca przez całe noce, trudno ją w ogóle oszacować - mówił prezydent.

"Dla was drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte"

Jak zadeklarował, dla premiera, wicepremierów i ministrów drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte. Podkreślił też, że jest otwarty na współpracę z członkami Rady Ministrów.

- Jestem zawsze otwarty na wszelkie państwa inicjatywy. Na to, żeby wspierać dobre inicjatywy służące realizacji ważnych założeń programowych dla Polski. Jestem przekonany, że one będą służyły Polsce i polskiemu społeczeństwu - powiedział Andrzej Duda. - Proszę, żebyście państwo wiedzieli, że dla was drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte - zadeklarował.

- Jestem gotów na rozmowę nawet na najtrudniejsze tematy. Pewnie takie rozmowy będą się zdarzały. Jeżeli będą się odbywały u mnie, będę za to zawsze ogromnie wdzięczny..Chcę, żebyście państwo o tym pamiętali, że nawet w najtrudniejszych kwestiach zawsze jestem otwarty na pomoc i gotów wspólnie dźwigać ciężar, jeżeli będzie służył wspólnemu dobru Rzeczypospolitej - zapewnił prezydent.

Rząd Mateusza Morawieckiego Rząd Mateusza Morawieckiego

"Zostało załatwionych wiele ważnych spraw"

Prezydent podkreślił, że wiele dobrego udało się zrealizować przez ostanie cztery lata. Skierował podziękowanie także do byłej premier Beaty Szydło i wszystkich członków większości parlamentarnej.

1200 rząd.jpg
Prezydent powołał Radę Ministrów. Jeszcze dziś pierwsze posiedzenie

- Chciałbym, żeby to, co będzie realizowane w ciągu najbliższych czterech lat, było realizowane co najmniej tak samo dobrze, jak to, co było realizowane do tej pory. Wiele dobrych rzeczy zostało zrobionych, wiele polskich rodzin poczuło, że rzeczywiście państwo dostrzegło ich obecność i zaczęło o nich myśleć - oświadczył prezydent.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jest harmonogram kontynuacji posiedzenia Sejmu. W planach m.in. expose premiera

Jak dodał, "wielu ludzi poczuło się docenionych, dostrzeżonych, zostało załatwionych wiele ważnych spraw, zostało ukróconego wiele złodziejstwa". 

Prezydent zaznaczył, że nie wszystko się udało. - Nikt z nas nie jest nieomylny. Pomyłki i złe decyzje się zdarzają, ale najważniejsze jest, by umieć powiedzieć: tak, sorry, przepraszam, to była zła decyzja, pomyliliśmy się, zmieniamy, poprawiamy, a czasem, jeżeli trzeba, podajmy się do dymisji. To też jest kwestia odpowiedzialności i honoru - oświadczył Andrzej Duda.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda o nowym składzie rządu: bardzo ciekawe propozycje. Dadzą sobie radę

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 22:00
Prezydent Andrzej Duda skomentował skład nowego rządu. - Wydaje mi się, że to są bardzo ciekawe propozycje i jestem przekonany, że państwo, którzy podjęli się tych funkcji dadzą sobie radę - powiedział. Zapewnił, że chce, aby nowa Rada Ministrów została powołana jak najszybciej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belweder: zakończyło się spotkanie konsultacyjne ws. nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 00:28
W czwartek po północy, po ponad czterech godzinach, zakończyły się w Belwederze konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rafał Potocki: prezydent i premier mają wspólne cele i podobnie widzą świat

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 12:07
- Mateusz Morawiecki wydaje się mentalnie stosunkowo blisko prezydenta i ci panowie się rozumieją. Prezydent i premier mają wspólne cele i podobnie widzą świat - mówił Andrzej Rafał Potocki, publicysta tygodnika "Sieci" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń