X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Sachajko: Senat to izba refleksji, ale także izba pracy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 09:01
- Wystąpienie marszałka Senatu było spokojne i wyważone, usłyszałem to, czego oczekiwałem. Marszałek zadeklarował, ze będzie współpracował, nie będzie agresji - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15.
Audio
  • 15.11.19 Jarosław Sachajko: Senat do tej pory był przechowalnią partyjnego aparatu
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: PR24

Jarosław Sachajko komentował wystąpienie marszałka Senatu. - W końcu usłyszeliśmy, że Senat będzie przygotowywał projekty ustaw, robił konsultacje, a nie tylko klepał to, co w parlamencie jest przygotowywane. O to powinno wszystkim Polakom chodzić. Byłoby bardzo źle, gdybyśmy w tym orędziu usłyszeli agresję czy atak na ekipę rządzącą, czy wprost promocję opozycji - zauważył.

Jarosław Zieliński 1200_.jpg
J. Zieliński: rząd reprezentuje kraj za granicą. Nie marszałek Senatu

Poseł stwierdził, że obecny Senat ma szansę udowodnić swoją przydatność. - Do tej pory był przechowalnią partyjnego aparatu, który nie wykonywał swoich zadań. Senat potrafił do tej pory w ciągu kilku godzin przegłosować to, co przygotował Sejm. To znaczy, że się nie pochylił nad  tym, nie przeprowadził dyskusji, nie było merytorycznej pracy - argumentował.

- Jeżeli Senat miałby wyglądać tak, jak dotąd, to szkoda pieniędzy, które są w tej chwili wydawane. Przez lata było tak, że partia która wygrywała w Sejmie, wygrywała też w Senacie, nie było tej pracy - dodał poseł.

Marszałek Senatu wygłosił w czwartek w TVP przemówienie. - Jeśli ktoś by się obawiał, że Senat będzie narzędziem do blokowania Sejmu, jest w całkowitym błędzie - powiedział w czwartek marszałek. Dodał, że będzie oczekiwał od Senatu tworzenia własnych ustaw, które po uchwaleniu będą przesyłane do Sejmu, jako inicjatywy senackie.

Tomasz Grodzki podkreślił, że Senat będzie wykonywał przypisane sobie obowiązki w taki sposób, aby przekonać, że jest możliwe uprawianie politycznego sporu w sposób przyzwoity, normalny, bez wzajemnej niechęci czy nienawiści, mając za cel tylko i wyłącznie służbę narodowi.

Rozmawiał Michał Rachoń

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 15.11.2019

Godzina emisji: 07:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dziedziczak (PiS): marszałek Senatu wykorzystuje swoją funkcję do międzypartyjnej rywalizacji

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 19:37
– Tomasz Grodzki realizuje to, czego się obawialiśmy. (...) Powinien otrzymywać tezy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsekwentnie realizować spójną politykę państwa polskiego – powiedział Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń