X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To zniewaga". Ocalony z Holokaustu wzywa I. Katza do przeprosin

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 23:28
Ocalony z Holokaustu Edward Mosberg wzywa szefa izraelskiego MSZ Israela Katza do przeprosin za tegoroczne słowa o genetycznym antysemityzmie Polaków.
Audio
  • Edward Mosberg: To nie tylko zniewaga wobec Polaków i Polski. To zniewaga chrześcijaństwa na całym świecie (IAR)
Ocalały z Holokaustu Edward Mosberg
Ocalały z Holokaustu Edward MosbergFoto: PAP/Marcin Obara

Urodzony w Polsce Żyd, który był więźniem niemieckich obozów w Płaszowie i Mauthausen-Gusen, pojawił się w Warszawie na uroczystości z okazji setnych urodzin Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata Józefa Walaszczyka.

PAP Jacek Czaputowicz 5 1200.jpg
Jacek Czaputowicz: nic się dla nas nie zmieniło ws. słów Israela Katza

93-letni Edward Mosberg przypomniał tegoroczną wypowiedź Israela Katza, który cytując słowa byłego izraelskiego premiera, stwierdził, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

"To zniewaga chrześcijaństwa na całym świecie"

- To nie tylko zniewaga wobec Polaków i Polski. To zniewaga chrześcijaństwa na całym świecie. Zdecydowałem, że tak długo jak ta osoba nie przeprosi, nigdy nie wrócę do Izraela - oświadczył urodzony w Krakowie Żyd.

Edward Mosberg ma obywatelstwo polskie i amerykańskie. Choć na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, to często przyjeżdża do ojczystego kraju, by brać udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem II wojny światowej i Holokaustu. W kwietniu tego roku prezydent Andrzej Duda nadał Edwardowi Mosbergowi Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-żydowskiego dialogu oraz za upowszechnianie wiedzy o roli Polaków w ratowaniu Żydów.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-izraelski spór o historię

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 02:00
Konflikt pamięci na linii Jerozolima – Warszawa pokazał ogromny rozdźwięk w postrzeganiu wojennych wydarzeń przez społeczeństwa Polski i Izraela. Skąd biorą się aż takie różnice? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: nic się dla nas nie zmieniło ws. słów Israela Katza

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 11:36
Kolejny raz Jacek Czaputowicz, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, skomentował wypowiedź Israela Katza skierowaną do Polaków. - Nic się nie zmieniło. Nie akceptujemy słów dotyczących jakiegoś wrodzonego antysemityzmu - powiedział portalowi wPolityce.pl minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda dla izraelskiego dziennika: Holokaust to część naszej narodowej pamięci

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 19:59
Holokaust był wymierzony w naród żydowski, którego część należała do narodu polskiego, dlatego uważamy Zagładę za element naszej narodowej pamięci - powiedział prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla dziennika "Israel Hayom".
rozwiń zwiń