X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jan Dziedziczak (PiS): marszałek Senatu wykorzystuje swoją funkcję do międzypartyjnej rywalizacji

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 19:37
– Tomasz Grodzki realizuje to, czego się obawialiśmy. (...) Powinien otrzymywać tezy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsekwentnie realizować spójną politykę państwa polskiego – powiedział Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 14.11.19 Jan Dziedziczak: Tomasz Grodzki wykorzystuje swoją funkcję do uczestniczenia w rywalizacji międzypartyjnej.

Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu, zapowiedział, że wybierze się do USA, aby osobiście podziękować tamtejszym senatorom, którzy w piśmie do ówczesnej szefowej rządu Beaty Szydło wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego i stawali w obronie praworządności w Polsce.

– Politykę międzynarodową prowadzi prezydent i rząd, a więc władza wykonawcza. (…) Obawiam się, że pan marszałek Grodzki będzie jeździł po świecie i opowiadał jak najgorsze rzeczy o tym, co dzieje się w naszym kraju – podkreślił były wiceminister spraw zagranicznych.

karczewski-1200-pap.jpg
Stanisław Karczewski o planach marszałka Senatu: jego rola jest inna

Wojna polsko-polska poza granicami kraju?

Jan Dziedziczak zaznaczył, że Tomasz Grodzki "realizuje to, czego się obawialiśmy". – Wykorzystuje swoją funkcję do brania udziału w rywalizacji międzypartyjnej, w tym wypadku PO kontra PiS. Co najgorsze, ma być ona realizowana poza naszym krajem. Wojna polsko-polska ma przenieść się jeszcze silniej za granicę – zauważył.

Współpraca, a nie szkodzenie

W opinii polityka, marszałek Senatu powinien otrzymywać tezy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsekwentnie realizować spójną politykę państwa polskiego.

– W dojrzałych demokracjach opozycja  i ugrupowanie rządzące współpracują poza granicami kraju. Tak samo powinno być u nas, by na zewnątrz były realizowane polskie interesy – zaznaczył Jan Dziedziczak.

Z Janem Dziedziczakiem rozmawiał Adrian Klarenbach.

PAP/Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Rafał Potocki: prezydent i premier mają wspólne cele i podobnie widzą świat

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 12:07
- Mateusz Morawiecki wydaje się mentalnie stosunkowo blisko prezydenta i ci panowie się rozumieją. Prezydent i premier mają wspólne cele i podobnie widzą świat - mówił Andrzej Rafał Potocki, publicysta tygodnika "Sieci" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Grodzki uda się do USA. Szymon Szynkowski vel Sęk: jego reakcja jest mocno spóźniona

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 18:16
– Dziwię się, że pan Tomasz Grodzki rozpoczyna swoją pracę od tego typu manifestów politycznych – mówił w "Pulsie Trójki" Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ. Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzi nowego marszałka Senatu, który uda się do USA, by podziękować tamtejszym senatorom, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń