X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Mama umierała, a on chciał 500 dolarów". Mocny zarzut wobec T. Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 12:40
Nowy marszałek Senatu miał przyjmować pieniądze od pacjentów za przeprowadzenie operacji - taki zarzut postawiła Tomaszowi Grodzkiemu prof. dr hab. Agnieszka Popiela, wykładowca w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego.
Tomasz Grodzki oskarżony o korupcję przez córkę zmarłej kobiety
Tomasz Grodzki oskarżony o korupcję przez córkę zmarłej kobietyFoto: Shutterstock; PAP/Leszek Szymański
  • Prof. dr hab. Agnieszka Popiela poinformowała w mediach społecznościowych, że Tomasz Grodzki miał przyjąć 500 dolarów za przeprowadzenie operacji jej umierającej matce
  • Córka zmarłej kobiety nigdy nie otrzymała za usługę faktury ani rachunku
  • We wtorek kandydat opozycji prof. Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został marszałkiem Senatu X kadencji
tomasz grodzki senat pap 1200.jpg
Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu X kadencji. "Przyjmuję tę funkcję z pokorą"

Prof. Popiela napisała we wtorek w mediach społecznościowych, że kiedy jej mama umierała, Tomasz Grodzki domagał się 500 dolarów za przeprowadzenie operacji. "Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę" - napisała zbulwersowana profesor doktor habilitowana.


karczewski-1200-pap.jpg
S. Karczewski o planach marszałka Senatu: jego rola jest inna

"Prawda nas wyzwoli, jak mówił Jan Paweł II"

Profesor wyjaśniła, że wspomniana sytuacja miała miejsce w lipcu 1998 roku. Podkreśliła, że przypomniała to wydarzenie, gdyż uznała, że stanowisko, które zaczął piastować Grodzki, wymaga "etyki na najwyższym poziomie".

"Szanowni Państwo. Ponieważ mój wpis wywołał dyskusje, wyjaśniam: Pan prof. T. Grodzki to wybitny torakochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie. Dzięki niemu miała łatwiejszą śmierć i za to jestem wdzięczna. Napisałam to, co napisałam, bo objął wielką godność w Polsce, a to wymaga etyki na najwyższym poziomie" - napisała.

Screen z Facebooka. Źródło: wpolityce.pl Screen z Facebooka. Źródło: wpolityce.pl

"Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury/rachunku/potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę, to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji. Prawda nas wyzwoli, jak mówił nasz Papież Jan Paweł II. Bardzo w to wierzę" - dodała.

Twitter / Facebook / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

S. Karczewski o planach marszałka Senatu: jego rola jest inna

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 15:32
- Marszałek Senatu nie prowadzi i nie odpowiada za politykę zagraniczną, spotkania z zagranicznymi odpowiednikami powinien konsultować z MSZ - powiedział b. marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) w portalu wPolityce.pl. Odniósł się do planowanej podróży Tomasza Grodzkiego do USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Maciejewski: "polityka miłości" jest tylko na ustach polityków

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 19:48
- Polska polityka nie zmieni się za bardzo, bo to, że politycy werbalnie postanawiają życzliwiej się do siebie odnosić, nie zmienia kompletnie interesów, które za nimi stoją - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Jakub Maciejewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bawi mnie ta hucpa". S. Karczewski ws. flag unijnych w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 20:20
"Bawi mnie ta hucpa z rzekomym powrotem unijnych flag do Senatu. Przez całą moją kadencję one były tam obecne" - napisał na Twitterze b. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się do wypowiedzi nowo wybranego marszałka Tomasza Grodzkiego (KO).
rozwiń zwiń