X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister edukacji: Warszawa powinna rozsądnie gospodarować budżetem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 11:28
- Warszawa powinna rozsądnie gospodarować budżetem i ostrożnie planować wydatki - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. W ten sposób odniósł się do wypowiedzi prezydenta Warszawy, który wskazywał na straty dla budżetu miasta wynikające z decyzji rządu i zagrożenia dla realizacji niektórych inwestycji.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: TWITTER.COM/MEN

Prezydent Rafał Trzaskowski prezentując wcześniej założenia budżetu Warszawy na 2020 rok, powiedział, że będzie to trudny rok, bo duża część rządowych reform realizowana jest ze środków samorządowych. Według władz Warszawy, zmiany podatkowe, to dla miasta koszt 810 mln złotych, wzrost janosikowego - 158 mln zł, niewystarczająca subwencja oświatowa - 212 mln zł, a utrata dochodów z PIT: przeniesienie środków z OFE do IKE - 35 mln zł.

1200_kolektory_Czajka_TT.jpg
Rafał Trzaskowski ws. oczyszczalni "Czajka": naprawiliśmy awarię rurociągu

Jak podkreślił na konferencji Trzaskowski, najbardziej kosztownym obszarem jest edukacja, a wydatki na nią rosną w sposób "lawinowy". Miasto planuje wydać na edukację 4,783 mld zł. Jak zaznaczył prezydent, w zestawieniu z zeszłym rokiem nastąpił wzrost o ponad 200 mln zł, czyli 7,5 proc.

Apel o rozsądne gospodarowanie

Odnosząc się do tych informacji, szef MEN podkreślił, że Warszawa dostała dodatkowe kilka miliardów złotych w ostatnich kilku latach i musi rozsądnie nimi gospodarować, ostrożnie planować budżet na przyszły rok. - Przypomnę, że prezydent Warszawy próbuje wprowadzać jakieś dodatkowe programy, które nie są obowiązkowe i budzą protesty dużej części rodziców i dziwnym trafem jakieś kilka milionów na to się znajduje - powiedział Piontkowski.

Piontkowski przypomniał, że subwencja oświatowa dla Warszawy to ponad 2 mld zł i to jest jedno z trzech źródeł pokrycia wydatków edukacyjnych. Zaznaczył też, że miasto otrzymuje dotacje oraz ma udział w podatkach publicznych, a te w wyniku wzrostu gospodarczego - jak zaznaczył - wzrosły w ostatnich latach.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Oto skład nowej Rady Ministrów

- Nie powinno być tak, że (samorządy - red.) swoje wydatki planują znacznie powyżej dochodów, bo to może skończyć się kłopotami - powiedział. Przypomniał, że w budżecie centralnym subwencja oświatowa w 2020 roku ogółem wyniesie blisko 50 mld zł. - To są poważne dodatkowe środki, które wpływają do edukacji - uważa.

Natomiast odpowiadając dalej na pojawiający się zarzut, że subwencja oświatowa jest niedoszacowana, powiedział: - Być może ci samorządowcy rozbuchali zbyt mocno inwestycje, pozatrudniali pracowników, nie dbają o oszczędności, a patrzą tylko na wydatki. Dobry gospodarz musi dbać nie tylko o stronę wydatkową, ale też dochodową i powinien to bilansować - wyjaśnił.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MEN: subwencja oświatowa w 2020 r. wzrośnie o blisko 3 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 18:40
- Nakłady na oświatę w ostatnich latach dynamicznie rosną - przekonuje minister edukacji narodowej. Dariusz Piontkowski poinformował na konferencji prasowej, że w 2020 roku subwencja oświatowa wyniesie blisko 50 miliardów złotych i będzie o ponad 9 miliardów złotych wyższa niż w 2015 roku.
rozwiń zwiń