X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do Sejmu nowej kadencji trafił pierwszy projekt ustawy. Dotyczy ubezpieczeń społecznych

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 20:50
Wniesiony przez grupę posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach społecznych dotyczy zniesienia górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. - Wniesienie przez posłów PiS tego projektu ustawy nie było konsultowane z Porozumieniem - powiedział rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk.
Posiedzenie Sejmu IX kadencji
Posiedzenie Sejmu IX kadencjiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Zapowiedział, że posłowie Porozumienia będą głosować przeciwko tej propozycji.

SASIN ok.jpg
Jacek Sasin: powołanie nowego rządu prawdopodobnie w piątek. Trwają konsultacje

Kamil Bortniczuk zapowiedział, że jeśli projekt ws. zniesienia 30-krotności trafi pod obrady Sejmu, posłowie Porozumienia zagłosują przeciwko niemu. Jak wskazywał, stanowisko Porozumienia ws. zniesienia 30-krotności jest "jasne i niezmienne, poparte jednomyślną uchwałą zarządu krajowego, która zobowiązuje parlamentarzystów Porozumienia do głosowania przeciwko takim projektom".

Pytany w tym kontekście o przyszłość koalicji i rządu powiedział, że "reguły funkcjonowania Zjednoczonej Pawicy i rządu w kadencji 2019-2023 zostaną określone w umowie koalicyjnej, której treść jest właśnie negocjowana". - Na żadnym z etapów negocjacji kwestia 30-krotności się w tej umowie nie pojawiła - oświadczył rzecznik Porozumienia.

Szczegóły projektu

Proponowana regulacja zakłada, że począwszy od 2020 r. składka na ubezpieczenia emerytalne i rentowe będzie odprowadzana od całości przychodu, a więc analogicznie jak w przypadku ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego. Zasada ta ma być też wprowadzona również przy składkach płaconych przez płatnika składek pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnych na Fundusz Emerytur Pomostowych.

Jak podkreślono w uzasadnieniu, wysokość emerytury jest ściśle powiązana z wysokością odprowadzanych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Im wyższa kwota odprowadzanych składek i im dłuższy okres zatrudnienia, tym wysokość świadczenia jest wyższa. Stąd też zniesienie limitu wysokości podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe bezpośrednio będzie wpływać na wysokość otrzymywanej w przyszłości emerytury - wskazano.

pb, mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakub Pacan: "na skrzydłach" ugrupowania muszą się odróżniać. PiS jest partią rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:19
- PiS przedstawia się jako partia rozsądku, chce zdobywać nowy elektorat. Na skrzydłach partie muszą się odróżniać - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" oraz Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Zimmermann: koncepcja opozycji totalnej kompletnie się nie sprawdziła

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 12:15
- Lewica chce być konstruktywną opozycją a nie taką, która wszystkiemu mówi "nie" tylko z tego powodu, że zostało zaprezentowane przez Prawo i Sprawiedliwość – mówiła w Polskim Radiu 24 Julia Zimmermann, posłanka partii Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Jałowiczor: jednak będziemy mieli opozycję totalną i skarżenie się za granicą

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:17
- Nowy marszałek Senatu rzeczywiście wchodzi w swoją rolę dosyć twardo. To jednoznaczna deklaracja, że jednak będziemy mieli opozycję totalną - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń