X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamieszki na marszu narodowców we Wrocławiu. Sześć osób z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:32
Pierwsze sześć osób usłyszało zarzuty w związku z naruszeniem prawa podczas marszu, który został zorganizowany przez środowiska narodowe z okazji Święta Niepodległości we Wrocławiu. Zgromadzenie zostało rozwiązane m.in. z powodu wznoszenia antysemickich haseł.
Zamieszki w trakcie marszu narodowców we Wrocławiu
Zamieszki w trakcie marszu narodowców we WrocławiuFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

Jak przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk, do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Śródmieścia doprowadzono 11 osób zatrzymanych. - Osoby zatrzymane, które zostały doprowadzone do prokuratury, są w wieku od 18 do 64 lat. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, a w tym dozór policji oraz poręczenie majątkowe - podała prok. Pilarczyk.

marsz 1200 pap.jpg
Warszawa: 18 osób zatrzymanych w związku z obchodami Święta Niepodległości

Rzecznik wrocławskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak poinformował, że pierwsze sześć osób - czterech mężczyzn i dwie nastolatki - usłyszało już zarzuty. - Wspólne działania policji i prokuratury oraz analiza zgromadzonych materiałów dowodowych doprowadziła do przedstawienia czterem mężczyznom zarzutu m.in. czynnego udziału w zbiegowisku pomimo wiedzy, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osoby lub mienie - przekazał. Mężczyźni to mieszkańcy Wrocławia, powiatu wrocławskiego i kłodzkiego, w wieku od 31 do 40 lat.

Znieważenie policjantów

Oprócz tego dwie 17-latki odpowiedzą za znieważanie interweniujących funkcjonariuszy. - Obie panie zachowywały się bardzo agresywnie. Zostały zatrzymane bezpośrednio po marszu. Po wykonaniu czynności, z uwagi na wiek, zostały zwolnione do domu - powiedział.

Zgromadzenie, którego jednym z organizatorów był b. ksiądz Jacek Międlar, w tym roku przebiegało pod hasłem "Żeby Polska była Polską". Uczestnicy marszu wyruszyli z Wyspy Słodowej. Mieli przejść ulicą Dubois, mostem Sikorskiego do pl. Jana Pawła II i następnie do pl. Solidarności.

1200_Marsz_Niepodległości_PAP.jpg
MSWiA: Marsz Niepodległości zabezpieczały m.in. służby specjalne

Gdy marsz przeszedł około 200 metrów, na skrzyżowaniu ulic Dubois i Pomorskiej, urzędnicy magistratu podjęli decyzję o jego rozwiązaniu. Bartłomiej Ciążyński, doradca Prezydenta Wrocławia ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii, powiedział dziennikarzom, że marsz został rozwiązany z powodu wznoszonych antysemickich haseł oraz użycia materiałów pirotechnicznych.

Rzucali petardami w funkcjonariuszy

Po rozwiązaniu marszu policja zaapelowała do jego uczestników o rozejście się. Z tłumu manifestantów w stronę policjantów rzucano petardy oraz puste butelki. Po około 20 minutach policja użyła armatek wodnych, a następnie kordon funkcjonariuszy zepchnął manifestantów w stronę ul. Pomorskiej. Policja użyła też gazu łzawiącego.

Rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski poinformował, że w trakcie zabezpieczenia manifestacji poszkodowanych zostało trzech policjantów oraz dwie inne osoby. W wyniku podjętych przez policjantów działań zatrzymanych zostało 14 osób, jednak policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KOD i Obywatele RP blokowali Marsz Niepodległości. Interweniowała policja

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 15:55
Wokół palmy na rondzie de Gaulle'a zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które trzymały siedmiometrowej wysokości transparent z napisem "Konstytucja". Wśród demonstrujących była m.in. liderka partii Wiosna Wanda Nowicka, Paweł Kasprzak z Obywateli RP i posłanka-elekt Joanna Scheuring-Wielgus (Teraz!).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska flaga m.in. z symbolem LGBT. Profanacja w czasie Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 18:00
Podczas Marszu Niepodległości na froncie jednego z budynków w Alejach Jerozolimskich rozwieszono kilkunastometrowej długości flagę Polski, na której widniały rysunki m.in. tęczowej flagi, gwiazdy Dawida oraz półksiężyca.
rozwiń zwiń