X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

K. Gac: przemówienie A. Macierewicza przypomniało najnowszą historię Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 19:06
- Chyba nic nie zaskoczyło mnie w przemówieniu Antoniego Macierewicza. Spodziewałem się przemówienia podniosłego, patriotycznego, odwołującego się do historii. I takie ono było - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl. Gościem audycji był także Piotry Grzybowski ("Niedziela").
Audio
  • 12.11.19 Debata dnia: Piotr Grzybowski i Karol Gac
Sejm
SejmFoto: Twitter/Porozumienie

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji posłowie złożyli ślubowanie. Prowadzili je posłowie sekretarze, wybrani spośród najmłodszych posłów. Posiedzenie nowej kadencji Sejmu otworzył wyznaczony przez prezydenta marszałek senior Antoni Macierewicz.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu. "To ogromne zobowiązanie"

- Wystąpienie marszałka seniora było podsumowaniem nie tylko ostatnich kilkunastu lat, ale dłuższego okresu - kiedy Polska była pod rządami komunistycznymi. Antoni Macierewicz pośrednio wspomniał swoje uczestnictwo w harcerstwie, wspomniał Komitet Obrony Robotników, Związek Zawodowy Solidarność, a także stan wojenny - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski. 

- Marszałek senior w swoim przemówieniu dosyć wyraźnie przypomniał o tym, że po stanie wojennym nie wszystkie rzeczy zostały wyjaśnione. Nie wszyscy, którzy byli winni temu trudnemu okresowi w historii Polski zostali ukarani albo wskazani - dodał dziennikarz.

pap sejm witek 1200.jpg
Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu. "To ogromne zobowiązanie"

"Spodziewałem się przemówienia patriotycznego i takie było"

Zdaniem Karola Gaca "najsmutniejsze jest to, że dzień po Święcie Niepodległości są środowiska i są ludzie, dla których niewygodne jest to, że marszałek senior wspomniał o niepodległości".

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji. Ślubowanie i wybór marszałka

- Chyba nic nie zaskoczyło mnie w przemówieniu Antoniego Macierewicza. Spodziewałem się przemówienia podniosłego, patriotycznego, odwołującego się do historii. I takie ono było. Oczywiście, że przeciwnicy ministra Macierewicza spodziewali się wszystkiego najgorszego. Bo Antoni Macierewicz obok Jarosława Kaczyńskiego chyba jest jedną z dwóch najbardziej zwalczanych osób w Prawie i Sprawiedliwości - osób najbardziej znienawidzonych i krytykowanych - stwierdził Karol Gac.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Maciej Pieczyński.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

---------------------

Data emisji: 12.11.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: to będzie ważny, ale trudny Senat

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 16:32
- Senat, patrząc na historię 500 lat naszego parlamentaryzmu, zawsze był wtedy, gdy Polska była wolna - powiedział na inauguracyjnym posiedzeniu Senatu X kadencji prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że izba wyższa to "bardzo ważny czynnik debaty politycznej".
rozwiń zwiń