X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwsze obrady nowej kadencji Sejmu i Senatu

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 22:58
We wtorek odbędzie się  pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Obrady otworzy marszałek senior Antoni Macierewicz, a orędzie wygłosi prezydent Andrzej Duda. Prezydent weźmie również udział w inauguracyjnym posiedzeniu Senatu X kadencji.
Sejm. Zdjęcie ilustracyjne
Sejm. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Fotokon

Pierwsze obrady nowej kadencji Sejmu rozpoczną się o godz. 12. Jeszcze przed ich rozpoczęciem (godz. 11) marszałek senior i prezydent (godz. 11.45) złożą kwiaty przed tablicami upamiętniającymi prezydenta Lech Kaczyńskiego, świętego Jana Pawła II, marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego i parlamentarzystów - ofiar II wojny światowej oraz tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
sejm-flickr-1200.jpg
Wiemy, kto został posłem w Sejmie IX kadencji. Kompletna lista

Wybór prezydium Sejmu

Zgodnie z Regulaminem Sejmu, marszałek senior przyjmuje ślubowanie od 460 posłów. Następnie przeprowadza wybór marszałka izby. Kandydata na marszałka Sejmu może zgłosić co najmniej 15 posłów. Poseł może poprzeć tylko jedną kandydaturę. Sejm wybiera marszałka bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Po wyborze marszałek przejmuje prowadzenie obrad i przeprowadza wybór wicemarszałków na tych samych zasadach, na jakich wybrano marszałka Sejmu. Ich liczbę określa się w drodze uchwały.

Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu wybiera się też 20 sekretarzy, których zgłasza Prezydium Izby. Posłowie wybiorą też 16 członków Trybunału Stanu oraz 2 zastępców przewodniczącego TS. Podczas pierwszego posiedzenia, premier Mateusz Morawiecki złoży dymisję swojego rządu.

Inauguracyjne obrady Senatu

Pierwsze posiedzenie Senatu rozpocznie się o godz. 16. Otworzy je prezydent, a na marszałka seniora powoła najstarszego wiekiem senatora - Barbarę Borys-Damięcką (Koalicja Obywatelska).

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Senatorowie X kadencji. Prezentujemy pełną listę nazwisk

Podobnie, jak na pierwszym posiedzeniu Sejmu, senatorowie złożą ślubowanie, następnie - w głosowaniu jawnym - zostanie wybrany marszałek Senatu, wicemarszałkowie Izby, a także sekretarze.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senatorowie KO: jesteśmy gotowi na wybór marszałka Senatu

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 23:58
W poniedziałek wieczorem doszło do spotkania lidera PO Grzegorza Schetyny z klubem senackim Koalicji Obywatelskiej. Kandydat na marszałka izby wyższej Tomasz Grodzki podkreślił, że jest "pełen wiary" w korzystny dla niego wynik głosowania.
rozwiń zwiń