X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W. Czarzasty o kandydacie Lewicy na prezydenta: nie będziemy czekali na nikogo z Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 17:21
Szef SLD Włodzimierz Czarzasty po sobotnich obradach Rady Krajowej partii zapowiedział, że decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta zostanie podjęta w ciągu dwóch tygodni. Poinformował też, że "należy się spodziewać połączenia, na wspólnie ustalonych warunkach, SLD i partii Wiosna".
Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty
Przewodniczący SLD Włodzimierz CzarzastyFoto: PAP/Paweł Supernak

Pod koniec października zebrał się Zarząd Krajowy SLD, który podjął decyzję w sprawie konsolidacji lewicy. Chęć budowy szerokiego porozumienia wyraziła także Rada Krajowa i Zarząd Krajowy Wiosny, które zebrały się zaraz po wyborach.

Czytaj więcej
Paulina Matysiak 1200_.jpg
P. Matysiak: w jednym klubie parlamentarnym jesteśmy w stanie zrobić więcej

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] K. Rogacin: PO jest w złej sytuacji, Lewica może zostać główną siłą opozycyjną

- Chcemy budować szeroką formację lewicową, chcemy doprowadzić do tego, żeby w Polsce lewica odzyskała jeszcze silniejsze miejsce - mówił wówczas Robert Biedroń. - Z tego miejsca deklarujemy chęć budowy szerokiego porozumienia, szerokiego porozumienia na lewo od Platformy Obywatelskiej i PSL-u - takiej europejskiej, nowoczesnej, uśmiechniętej, otwartej, tolerancyjnej, wrażliwej, równościowej, wolnościowej lewicy. Lewica jaka funkcjonuje w każdym normalnym państwie, a w Polsce zbyt długo za nią tęskniliśmy, żeby ten potencjał zmarnować - podkreślał.

"Zinstytucjonalizowana współpraca"

W warszawskiej siedzibie OPZZ przez około dwie godziny obradowało kierownictwo SLD. - Rada Krajowa w głosowaniu jednomyślnym zgodziła się na konsolidację lewicy oraz na połączenie partii lewicowych - ogłosił na konferencji prasowej po sobotnich obradach szef SLD.

- Zwołaliśmy w związku z tym Konwencję na 14 grudnia, która to Konwencja przyjmie zmiany w statucie Sojuszu Lewicy Demokratyczne, umożliwiające konsolidację wielu partii na lewicy - dodał.

- Pierwszą partią, z którą jesteśmy po dużych rozmowach, jest partia Wiosna i bardzo chętnie z koleżankami i kolegami z Wiosny będziemy mieli współpracę już z instytucjonalizowaną, ale również zapraszamy wszystkie inne struktury, i w tej sprawie będziemy rozmawiali - powiedział Włodzimierz Czarzasty.

"Należy się spodziewać połączenia"

Jak podkreślił, ustalone zostało z szefem Wiosny Robertem Biedroniem i z zarządem Lewicy Razem - Adrianem Zandbergiem, Marceliną Zawiszą i Maciejem Koniecznym, że w konsolidacji nie będzie brała udział Lewica Razem.

Czytaj więcej
Włodzimierz Czarzasty 1200 F 660.jpg
Szef SLD: nie będziemy na siłę tworzyć jednej lewicowej partii

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Włodzimierz Czarzasty: w prezydium Senatu powinny być reprezentowane wszystkie siły

- Należy się spodziewać połączenia na wspólnie ustalonych warunkach SLD i partii Wiosna. Partia Razem idzie swoją drogą, która jest przez nas absolutnie szanowana, ustalona razem z nami, taką sobie drogę wybrali i będziemy im we wszystkim pomagali - zadeklarował Włodzimierz Czarzasty.

- Sojusz Lewicy Demokratycznej ma nadzieje, że poprzez współpracę, pracę w Sejmie i konsolidację lewicy doprowadzimy do tego, żeby za cztery lata rządzić lub współrządzić - podkreślił lider SLD.

"Na pewno będzie jeden kandydat Lewicy"

Włodzimierz Czarzasty, pytany na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Krajowej Sojuszu o kandydata Lewicy na prezydenta, odpowiedział, że "decyzje w sprawie kandydata bądź kandydatki na prezydenta podejmiemy w przeciągu dwóch tygodni".

- Powiemy państwu jasno, jaką drogą będziemy szli. Nie będzie żadnego motania, nie będzie żadnych informacji spod stołu, nie będzie żadnych jakichś nieprzewidzianych historii - dodał. Jak mówił, "usiądą trzy partie, wymyślą sposób wyłaniania, przedstawią ten sposób wyłaniania opinii publicznej".

Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że "dwie rzeczy są pewne". - Na pewno Lewica wystawi swojego kandydata bądź kandydatkę i na pewno będzie to osoba, która będzie wspierana przez wszystkie zaprzyjaźnione i idące ze sobą razem partie, czyli i Wiosnę, i Razem i SLD - zapewnił.

"Jest luzik"

Lider SLD zaznaczył, że prawybory "nie są wykluczone". - Spotkamy się z zarządem Wiosny, spotkamy się z zarządem Partii Razem i będziemy to po prostu rozsądnie ustalali. Naprawdę nie ma kłótni w tej sprawie, natomiast jest luzik - podkreślił. - Nie będziemy czekali na nikogo z Brukseli, nie będziemy czekali na nikogo ze Strasburga - dodał.

Czytaj więcej
Wiesław Szczepański 1200.JPG
Wiesław Szczepański: 14 grudnia przedstawimy kandydata Lewicy na prezydenta

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marcin Kulasek: Lewica ma czarnego konia na wybory prezydenckie

Ponadto, jak poinformował PAP sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek, Rada Krajowa zatwierdziła w sobotę rekomendacje wspólnego klubu Lewicy, aby na funkcję wicemarszałka Sejmu zgłosić Włodzimierza Czarzastego. Rekomendowano także Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego jako kandydata na sędziego Trybunału Stanu.

Komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który tworzyły SLD, Wiosna i Lewica Razem pod wspólnym logo Lewica, otrzymał 12,56 proc. w wyborach do Sejmu. Wynik przełożył się na 49 mandatów, z czego 24 przypadło SLD, 19 Wiośnie, a sześć Lewicy Razem.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Rafał Potocki: przywódcą bloku lewicowego jest Włodzimierz Czarzasty

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 14:28
- Opozycja nie potrzebnie aż tak rodziela szaty nad upadkiem koalicji. Ten lewicowy twór jest dla opozycji optymalny. Wyborcy będą mieli jasność na kogo głosować i rozdział lewicy, PSL i Koalicji Obywatelskiej to umożliwia - powiedział Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". Gościem audycji był także Adam Ostolski z "Krytyki Politycznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandaliczne słowa Czarzastego o Armii Czerwonej: oni nas wyzwolili

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:36
- Chcieliśmy z wielkim szacunkiem pokłonić się tym, którzy walczyli i doprowadzili do tego, że to miejsce możemy nazywać Polską. Bez względu na to, czy byli to żołnierze polscy, czy żołnierze radzieccy, których zginęło na terenie naszego kraju ok. 700 tys., ci ludzie nas wyzwolili - mówił Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej w Szczecinie.
rozwiń zwiń