X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wprowadzili na polski rynek 41 mln litrów nielegalnego paliwa. Akcja CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 08:50
- Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przeprowadzili akcję związaną z likwidacją grupy, która wprowadzała na polski rynek 41 mln litrów nielegalnego paliwa - poinformowała rzecznik łódzkiego KAS Agnieszka Pawlak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze KAS z Łodzi i CBŚP z Krakowa zatrzymali sześciu mężczyzn i zabezpieczyli około 210 tys. zł w gotówce oraz cztery samochody osobowe o wartości co najmniej 200 tys. zł. Grupa przestępcza działała na wielką skalę, w latach 2015-2018 wprowadziła do obrotu 41 milionów litrów nielegalnego paliwa.

maski 1200.jpg
Plan porwania biznesmena z Małopolski. Trzech bandytów w rękach policji

Proceder polegał na wprowadzaniu do obrotu na terenie Polski nielegalnego paliwa pochodzącego z Niemiec. Paliwo, przy pomocy fikcyjnych podmiotów, miało być transportowane w tranzycie przez teren RP do krajów nadbałtyckich. W rzeczywistości paliwo w postaci oleju opałowego po odbarwieniu było rozprowadzane na terenie Polski jako olej napędowy.

Straty na 130 mln złotych

Działania służb są kontynuacją akcji z marca bieżącego roku, w trakcie której zatrzymano sześciu członków międzynarodowego związku przestępczego (w tym dwóch głównych organizatorów) po stronie polskiej oraz czterech członków po stronie niemieckiej, a także zabezpieczono majątek o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Uszczuplenia Skarbu Państwa w tej sprawie są szacowane obecnie na kwotę blisko 130 milionów złotych.

Funkcjonariusze KAS z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego działają w tej sprawie w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. Na podstawie zgromadzonych materiałów prokuratura wydała postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu kolejnych sześciu członków związku przestępczego.

Zatrzymanie sześciu mężczyzn

3 listopada funkcjonariusze prowadzili działania na terenie województw śląskiego i łódzkiego. Zatrzymali sześciu mężczyzn, którym prokuratura przedstawiła zarzut udziału w zorganizowanym związku przestępczym oraz popełniania przestępstw karnych skarbowych o dużej wartości. 5 listopada 2019 r.

Sąd Rejonowy w Częstochowie wobec 5 zatrzymanych zastosował tymczasowy areszt. Szósty z zatrzymanych został zwolniony ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający prowadzenie dalszych czynności procesowych. Łącznie w sprawie zatrzymano już 12 osób. Sprawa jest w toku. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kraków: napaść na Pakistankę. Policja szuka świadków

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:21
Policja szuka świadków napaści na młodą Pakistankę. Do zdarzenia doszło 20 października w Krakowie, w komunikacji miejskiej ok. godz. 18.00 w tramwaju linii 18 na trasie pomiędzy przystankami "Grota Roweckiego" a "Borsuczą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miała kierować grupą przestępczą. Bez listu żelaznego dla Magdaleny K.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 10:06
Sąd Okręgowy w Krakowie nie uwzględnił wniosku o wydanie listu żelaznego wobec Magdaleny K., podejrzanej o kierowanie grupą przestępczą, związaną z pseudokibicami Cracovii. Grupa ta zajmowała się głównie handlem narkotykami - marihuaną i kokainą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan porwania biznesmena z Małopolski. Trzech bandytów w rękach policji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 09:02
- Policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami zapobiegli uprowadzeniu dla okupu przedsiębiorcy z Małopolski - poinformowała rzecznik CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, w tym Tomasza B. ps. "Kadafi" oraz Dariusza L., którzy byli poszukiwani za wcześniejsze przestępstwa.
rozwiń zwiń