X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Klimat ważnym obszarem działań". Szef KPRM o składzie nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 07:04
- Ważnym obszarem działań nowego gabinetu będzie klimat i tranzycja energetyczna. To położenie wyraźnego akcentu na tematy, które stają się coraz istotniejsze zarówno dla Polaków, jak i Unii Europejskiej - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PAP/Leszek Szymański

Premier Mateusz Morawiecki, który pozostanie szefem rządu przedstawił w piątek skład swojego nowego gabinetu. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii.

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Mateusz Morawiecki ponownie na czele rządu PiS

Michał Dworczyk, który w kolejnej kadencji rządu Mateusza Morawieckiego ponownie pokieruje KPRM podkreślił, że niektóre zmiany będę wymagały projektów legislacyjnych. - Zmiany w strukturze rządu i ministerstw wymagają zmian legislacyjnych - będzie potrzebne kilkadziesiąt takich zmian w różnych aktach legislacyjnych - powiedział minister.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Co w exposé premiera? "PiS gwarantuje europejski poziom życia"

- Muszą one zostać najpierw przyjęte przez nową Radę Ministrów, a następnie trafią do parlamentu. Pracujemy nad tymi projektami w kancelarii premiera od kilku dni i jesteśmy zdeterminowani, aby cały proces przeprowadzić szybko i profesjonalnie - dodał Dworczyk.

"Nowe poważne wyzwania"

Jak podkreślił, nowa Rada Ministrów będzie z jednej strony rządem kontynuacji. - Jednak z drugiej strony stoją przed nami nowe poważne wyzwania. Dlatego skład rządu ma podnieść jego sprawność. Wzmacnia się centrum decyzyjne poprzez dołączenie spraw europejskich, a także wzmocniona zostanie koordynacyjna rola KPRM. Wierzymy, że to pozwoli na rozwiązanie jednego z problemów III RP tzw. "silosowatości" rządu - mówił minister.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny

- Ważnym obszarem działań nowego gabinetu będzie klimat i tranzycja energetyczna. To położenie wyraźnego akcentu na tematy, które stają się coraz istotniejsze zarówno dla Polaków, jak i Unii Europejskiej - zaznaczył.

W nowym gabinecie Morawieckiego nie będzie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstanie natomiast Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zarządzania Funduszami oraz Ministerstwo Nadzoru Właścicielskiego. Z Ministerstwa Środowiska zostaną wydzielone dwa osobne resorty: Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Klimatu.

Pion dotyczący polityki europejskiej

Z resortu spraw zagranicznych zostanie wydzielony pion dotyczący polityki europejskiej. W nowym rządzie pion europejski będzie podlegał kancelarii premiera, a na jego czele stanie obecny wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański.
Jedynym resortem, którego szefa nie przedstawił w piątek premier Mateusz Morawiecki jest Ministerstwo Sportu. Szef rządu podkreślił, że nie może jeszcze ujawnić kandydata na to stanowisko.

Większość ministrów pozostanie na swoich stanowiskach. W drugim rządzie Morawieckiego znajdą się natomiast cztery nowe twarze: Michał Kurtyka, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Tadeusz Kościński i Marlena Maląg. Kurtyka pokieruje nowym resortem klimatu, Jarosińska-Jedynak - Ministerstwem Zarządzania Funduszami, Kościński resortem finansów, a Maląg resortem rodziny, pracy i polityki społecznej. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oto skład nowej Rady Ministrów

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 20:26
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił proponowany skład nowego rządu. W gronie ministrów pozostanie większość dotychczasowych szefów resortów. Równocześnie zostaną utworzone nowe jednostki, które powstaną przede wszystkim w rezultacie podziału obecnych ministerstw - środowiska, inwestycji i rozwoju oraz spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skład nowego rządu. M. Lodowski: nastawienie na ekspansywność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 21:20
Skład nowego rządu jest już oficjalnie znany. Premier Mateusz Morawiecki dokonał zmian w kilku ministerstwach, zmieniła się także struktura rządu. W Polskim Radiu 24 skomentowali to eksperci i publicyści: prof. Łukasz Młyńczyk, Miłosz Lodowski, Marek Tejchman i Piotr Pałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki ponownie na czele rządu PiS

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 21:03
Mateusz Morawiecki, który przedstawił skład nowego rządu, pozostanie na stanowisku premiera. To drugi po Donaldzie Tusku szef rządu po 1989 r., który ma szansę pełnić swoją funkcję kolejną kadencję.
rozwiń zwiń