X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody na weekend: będzie pochmurno, miejscami opady deszczu i mgła

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 06:40
IMGW informuje, że nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Bałtykiem, Morzem Północnym, nad Wyspami Brytyjskimi po Islandię oraz nad Adriatykiem i Morzem Tyrreńskim. Klin wyżowy sięga od Półwyspu Iberyjskiego po Alpy, a drugi znad zachodniej Rosji nad północną Skandynawię.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Polska znajduje się pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek przemieszcza się znad Ziemi Lubuskiej nad Bałtyk. Z południa napływa powietrze polarne morskie, na wschodzie cieplejsze, na zachodzie chłodniejsze.

deszcz 1200 shutterstock.jpg
Weekend pochmurny i deszczowy. W Święto Niepodległości rozpogodzenie

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i wieczorem zacznie rosnąć.

W sobotę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południowym wschodzie przewaga zachmurzenia umiarkowanego. Miejscami opady deszczu, na Pomorzu okresami o natężeniu umiarkowanym. Suma opadów na Pomorzu Wschodnim do 15 mm. W szczytowych partiach Sudetów opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Rano miejscami zanikające mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8°C miejscami na północnym zachodzie oraz w obszarach podgórskich Sudetów, 11°C, 14°C, na przeważającym obszarze kraju, do 16°C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem okresami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie w drugiej połowie dnia skręcający na zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 100 km/h.

W Tatrach deszcz ze śniegiem

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na południowym zachodzie rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju oraz na północy opady deszczu, wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W drugiej połowie nocy na południu Górnego Śląska i Małopolski opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Tam suma opadów do 20 mm.

Przyrost pokrywy śnieżnej w szczytowych partiach Tatr do 15 cm. Na zachodzie Polski miejscami mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 0°C na południowym zachodzie, 2°C, 5°C na przeważającym obszarze kraju, do 9°C na południowym wschodzie; w obszarach podgórskich Sudetów od -3°C do 0°C. Na zachodzie miejscami
przygruntowe przymrozki do -2°C. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, nad morzem w porywach do 60 km/h, na południu przeważnie zmienny, na północy, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę na zachodzie zachmurzenie na ogół umiarkowane, na pozostałym obszarze duże. Opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, głównie we wschodniej połowie kraju. Suma opadów na wschodzie do 20 mm, na południu Górnego Śląska i Małopolski do 30 mm. Bez opadów na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej do 20 cm. Rano na zachodzie Polski miejscami zanikające mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 6°C miejscami na południu, 7°C, 9°C na przeważającym obszarze, do 13°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około 5°C. Wiatr słaby, na ogół zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów może wynieść do 20 mm. Temperatura maksymalna 8°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.dn


Czytaj także

Weekend pochmurny i deszczowy. W Święto Niepodległości rozpogodzenie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:38
Przez cały długi weekend 8-11 listopada pogodę będą kształtowały niże, ale nie we wszystkie dni będzie pochmurno i deszczowo - poinformował w czwartek wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W piątek, sobotę i niedzielę popada, natomiast w poniedziałek powinno się rozpogodzić.
rozwiń zwiń