X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu. "Zmiana na lepsze"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 21:22
–  W porównaniu do wcześniej wymienianych osób, które ze strony Koalicji Obywatelskiej miałyby zostać kandydatami na stanowisko marszałka Senatu, mianowanie Tomasza Grodzkiego jest lepszym wyborem – powiedział Mirosław Skowron z "Super Expressu". – O ile jest fachowcem w naukach medycznych, o tyle jest praktycznie nieznany politycznie – zauważył publicysta Marek Król.
Audio
  • 8.11.19 Marek Król: Tomasz Grodzki jest praktycznie nieznany politycznie.
Senator Tomasz Grodzki przed posiedzeniem klubu senackiego PO
Senator Tomasz Grodzki przed posiedzeniem klubu senackiego POFoto: PAP/Mateusz Marek

Na kwalifikacje polityczne, merytoryczne, medyczne i moralne Tomasza Grodzkiego zwrócił uwagę lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przy prezentacji jego kandydatury na marszałka Senatu ze strony Koalicji Obywatelskiej. Przewodniczący PO podkreślił, że Tomasz Grodzki był senatorem, posłem, radnym w samorządzie, a także zdobył uznanie jako lekarz. Zdobył również poparcie pozostałych partii opozycyjnych, które będą miały swoich przedstawicieli w Senacie.

tg.jpg
Grzegorz Schetyna: Tomasz Grodzki z KO kandydatem na marszałka Senatu

– To lekarz z ogromnym dorobkiem cieszący się sporym zaufaniem i poparciem. O ile jest fachowcem w naukach medycznych, o tyle jest praktycznie nieznany politycznie. Pomimo wieloletniego zajmowania się polityką nie przypominam sobie wypowiedzi o tym charakterze ze strony pana Grodzkiego. Jednak jego spokojna i wyważona twarz może podziałać pozytywnie na senatorów – wskazał Marek Król.

Zmiana na lepsze

Mirosław Skowron ocenił, że kandydatura Tomasza Grodzkiego to zmiana na lepsze w porównaniu do wcześniej wymienianych osób, które ze strony Koalicji Obywatelskiej miałyby zostać kandydatami na stanowisko marszałka Senatu. Chodzi tu m.in. o osobę Bogdana Borusewicza, który pełnił ten urząd w kończącej się kadencji.  

– Przy jego przepięknym życiorysie z okresu PRL ostatnie kilkanaście lat w polskiej polityce miał fatalne. Wydaje mi się, że zaczął funkcjonować tak, jakby chciał poprzez blichtr władzy odbić sobie trudne lata w opozycji antykomunistycznej. Dlatego uważam, że propozycja pana Grodzkiego jest o wiele lepsza – stwierdził publicysta.

PAP Schetyna Kosiniak-Kamysz Czarzasty 1200.jpg
Marek Sawicki: SLD czy KO nie będzie nam wyznaczać wicemarszałka

Propozycja politycznego przekupstwa?

Wielu Polaków po raz pierwszy miało okazję usłyszeć o Tomaszu Grodzkim przy okazji ujawnienia przez niego rzekomej próby przekupstwa politycznego ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca, szukająca większości w Senacie, miałaby mu proponować stanowisko ministra zdrowia w zamian za przejście na stronę Zjednoczonej Prawicy. Politycy PiS zaprzeczali takim insynuacjom.

– Osobiście nie do końca wierzę, że padły takie propozycje. Po pierwsze, o wiele trudniej jest przeciągnąć na swoją stronę senatora tuż po wyborach, a po drugie proponowanie, jako gratyfikacji, funkcji ministra zdrowia, co jest jednym z najtrudniejszych wyzwań w polskiej polityce, to słaba próba przekupstwa. Wszyscy, którzy piastowali to stanowisko, mieli potem więcej problemów niż korzyści – podkreślił Mirosław Skowron.

"Debatę dnia" prowadził Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Budka zdradza, kiedy Platforma Obywatelska wskaże kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 16:23
- Do połowy grudnia powinien być wyłoniony kandydat PO na prezydenta, a jego wybór powinna potwierdzić wspólna konwencja partii tworzących Koalicję Obywatelską - powiedział wiceszef PO Borys Budka. Decyzję w sprawie trybu wyboru kandydata ma podjąć w piątek zarząd Platformy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej wskazał szefa klubu KO

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:27
Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej rekomenduje Borysa Budkę na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, a na wicemarszałka Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Nominacji kandydata na prezydenta dokonać ma w grudniu Konwencja Krajowa PO.
rozwiń zwiń