X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent weźmie udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 21:53
Prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zarówno w Warszawie, jak i poza stolicą. Obchody będą miały charakter zarówno państwowy, jak i obywatelski.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski poinformował, że rano Andrzej Duda złoży kwiaty pod pomnikami sześciu ojców niepodległości w Warszawie, w tym pod odsłoniętym niedawno pomnikiem Wojciecha Korfantego. Następnie prezydent weźmie udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Świątyni Opatrzności Bożej.

duda korfanty pap arch 1200.jpg
Święto Niepodległości 2019. Prezydent uhonoruje zasłużonych Polaków, wręczy ordery

O 10.30 w Pałacu Prezydenckim prezydent wręczy odznaczenia państwowe, w tym Ordery Orła Białego. Otrzymają je m.in. działacze społeczni, ludzie kultury i sportowcy, którzy poprzez swoją działalność mogą być wzorem dla wszystkich Polaków.

"Niepodległa do hymnu"

- W samo południe planowane jest wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w kilkuset miejscach w Polsce i za granicą w ramach akcji "Niepodległa do hymnu" - powiedział Wojciech Kolarski. Jak podkreślił, akcja jest organizowana po raz drugi i można już mówić o początku pewnej tradycji, kiedy prezydent wraz z Polakami włącza się w akcję organizowaną przez Biuro Programu "Niepodległa".

Po odśpiewaniu hymnu odbędzie się uroczysta zmiana wart, a od 13.00 do 20.30 na Krakowskim Przedmieściu zaplanowano drugą odsłonę Festiwalu Niepodległa z pokazami starych pojazdów i powozów konnych.

Wydarzenie "Gramy dla Niepodległej"

1200_flaga_Polski_11XI_shutter.jpg
Szanujmy symbole narodowe - komunikat MSWiA z okazji Święta Niepodległości

- W tym roku festiwalowi towarzyszyć będzie wydarzenie specjalne - Gramy dla Niepodległej: koncert Golec uOrkiestra, który rozpocznie się o 17.00 przed Pałacem Prezydenckim - zapowiedział dyrektor Biura Programu Niepodległa Jan Kowalski. Nowy projekt braci Golec, poprzez muzykę góralską, odnosi się do korzeni i historii Polski. Jak podkreślił Jan Kowalski, twórcy zaprosili do współpracy między innymi Piotra Cugowskiego i Andrzeja Lamperta, co czyni muzyczne wydarzenie interdyscyplinarnym. Na koncercie będzie prezydent Andrzej Duda.

11 listopada prezydent wspólnie z przedstawicielami wielu środowisk politycznych i osobami zasłużonymi będzie świętował niepodległość w Arkadach Kubickiego. Obchody Narodowego Święta Niepodległości Andrzej Duda zakończy w Rypinie w województwie kujawsko-pomorskim. O 19.25 weźmie udział w uroczystości nadania nazwy skwerowi "100-lecia Odzyskania Niepodległości", a potem wspólnie z mieszkańcami - we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Planowane jest wystąpienie prezydenta.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 15:00
Trzy strefy festiwalowe na trzech dziedzińcach: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Parada zabytkowych pojazdów konnych i automobilów, pokazy grup rekonstrukcyjnych. Koncerty, muzyczne premiery, spektakle, pokazy filmowe, tańce, strefy dla rodzin i dzieci - to atrakcje Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 11 listopada na jednej z najważniejszych ulic stolicy wspólnie świętujmy rocznicę odzyskania niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto 11 listopada. Zobacz, co z tej okazji przygotowało Muzeum Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 07:08
Wystawy, pokazy filmów, koncerty i uroczystość w rocznicę odsłonięcia głazu upamiętniającego nauczycieli kultywujących polskość pod zaborami zaplanowało na listopad Muzeum Niepodległości. W tym miesiącu zwiedzanie placówki jest darmowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-litewskie obchody 11 listopada. Potrwają kilka dni

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:12
"Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" to hasło przewodnie wspólnych polsko-litewskich obchodów Święta Niepodległości Polski. Od kilku lat tuż przed 11 listopada organizuje je Polski Klub Dyskusyjny. W obchodach każdego roku biorą udział mieszkający na Litwie Polacy oraz Litwini.
rozwiń zwiń