X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Marek Sawicki: SLD czy KO nie będzie nam wyznaczać wicemarszałka

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:44
- Nie będzie nam wyznaczał wicemarszałka Senatu partner z Sojuszu Lewicy Demokratycznej czy Koalicji Obywatelskiej. We wtorek mamy klub, na którym zapadną ostateczne decyzje - powiedział Marek Sawicki, poseł PSL.
Od lewej: Grzegorz Schetyna (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) i Włodzimierz Czarzasty (SLD)
Od lewej: Grzegorz Schetyna (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) i Włodzimierz Czarzasty (SLD)Foto: PAP/Radek Pietruszka

Lider PO Grzegorz Schetyna po uzgodnieniach z liderami PSL i SLD poinformował w piątek, że Tomasz Grodzki z KO jest kandydatem na marszałka Senatu, a Bogdan Borusewicz będzie rekomendowany przez KO na wicemarszałka izby. Lewica rekomenduje na stanowisko wicemarszałka Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że o rekomendacjach PSL do prezydiów Sejmu i Senatu ludowcy poinformują po posiedzeniu klubu parlamentarnego, które ma się odbyć we wtorek o godz. 10.

PAP Borys Budka 1200.jpg
Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej wskazał szefa klubu KO

"Zaakceptowaliśmy Tomasza Grodzkiego"

Marek Sawicki podkreślił, że "o wicemarszałkach nie decydują partnerzy koalicyjni, tylko członkowie tej umawiającej się koalicji". - Więc nie będzie PSL-owi akceptował i wyznaczał wicemarszałka partner z SLD czy z Koalicji Obywatelskiej - podkreślił poseł PSL.

Dodał, że we wtorek zbiera się klub PSL, na którym zapadną ostateczne decyzje w sprawie wicemarszałków Sejmu i Senatu. - Dlatego nie ogłaszaliśmy tego dzisiaj - podkreślił Sawicki.

Na pytanie, czy PSL popiera kandydaturę Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu, poseł ludowców odparł: - Tak, zaakceptowaliśmy pana profesora Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Senatorowie X kadencji. Prezentujemy pełną listę nazwisk

Dopytywany, czy to dobra kandydatura, Marek Sawicki powiedział: - Zobaczymy. W mojej ocenie to polityk doświadczony. Był już senatorem, nie jest uwikłany głęboko w struktury polityczne. W związku z tym jest nadzieja, żeby spełniał kryteria, o których wcześniej mówiłem. To m.in., że marszałek powinien być marszałkiem Senatu aktywnego, pracującego, a nie Senatu blokującego - zaznaczył Marek Sawicki.

"Idziemy drogą demokracji"

Podobnego zdania jest poseł Paweł Bejda z PSL-u, który podkreśla, że w jego partii jest pełnia demokracji i dlatego decyzja w sprawie wicemarszałków Sejmu i Senatu zostanie podjęta podczas klubu w szerokim gremium posłów i senatorów. - To nie jest nic nadzwyczajnego. To taka normalność u nas - podkreślił. Dodał, że po klubie na pewno odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną ogłoszone podjęte decyzje.

pap_po1200.jpg
To koniec G. Schetyny? "Jest oczekiwanie na weryfikację przywództwa"

Dopytywany, czy jednak nie oznacza to, że PSL nie dogadał się z pozostałymi liderami opozycji ws. wicemarszałka Senatu, Paweł Bejda odparł: - Absolutnie nie.

- Idziemy swoją normalną drogą, czyli drogą demokracji. Każdy z parlamentarzystów, czyli posłów i senatorów może się wypowiedzieć, a także wnieść swoje propozycje czy uwagi, które będą wysłuchane, a potem przegłosowane - podkreślił Paweł Bejda.

Wybory do Senatu

W wyborach PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska - 43 mandaty, PSL - 3, a SLD - 2. W Senacie zasiądą także Lidia Staroń (Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń - Zawsze po stronie ludzi) oraz Wadim Tyszkiewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz), Krzysztof Kwiatkowski (Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kwiatkowskiego) oraz Stanisław Gawłowski (Komitet Wyborczy Wyborców Demokracja Obywatelska).

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Borys Budka: Małgorzata Kidawa-Błońska naturalną kandydatką KO

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 21:28
Wiceszef PO Borys Budka jest zdania, że wynik, który Małgorzata Kidawa-Błońska osiągnęła w wyborach do Sejmu sprawia, że wydaje się  ona "naturalną kandydatką" na prezydenta. Stanowiska tego nie obejmie Donald Tusk, który ogłosił, że nie wystartuje w prezydenckich wyborach.
rozwiń zwiń