X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Müller: wkrótce zostanie ogłoszony skład nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 16:00
- Po zakończeniu posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, ogłoszenie kandydatów na ministrów odbędzie się wieczorem w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej.
Premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Rady Ministrów 6 listopada.
Premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Rady Ministrów 6 listopada.Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Po zakończeniu posiedzenia Komitetu Politycznego PiS poznamy nowy skład rządu
  • Piotr Müller powiedział, że w stosunku do poprzedniego składu "będą to korekty w szerszym zakresie"
  • Myślę, że nie będzie zaskoczenia - zapowiedział rzecznik rządu

W nowym rządzie będzie kilku nowych ministrów, będą również zmiany o charakterze strukturalnym; chcielibyśmy, żeby zaprzysiężenie nowej ekipy odbyło się możliwie szybko, nawet w przyszłym tygodniu, jeżeli takie terminy wyznaczy prezydent - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Trwa posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Po jego zakończeniu zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Müller przekazał dziennikarzom na piątkowym briefingu w Warszawie, że premier poinformuje o zmianach w rządzie na konferencji prasowej, która ze względów technicznych odbędzie się w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej, prawdopodobnie ok. godz. 18-19.

- Mogę powiedzieć, że w ramach zmian rządu oczywiście będzie zmienionych kilku ministrów. Będzie kilku nowych ministrów, ale również będą zmiany o charakterze strukturalnym, czyli niektóre ministerstwa przejmują kompetencje innych ministerstw. Zmienią się nazwy niektórych resortów. W związku z tym kilka zmian o charakterze strukturalnym zajdzie w rządzie - zaznaczył rzecznik rządu.

Elżbieta Witek PAP 1200.jpg
Elżbieta Witek potwierdza: będę kandydatką PiS na marszałka Sejmu

Zmiany i korekty w rządzie

Pytany, czy zmiany w Radzie Ministrów "to rewolucja czy korekty", Müller powiedział, że "będą to korekty w szerszym zakresie". - Na pewno to nie jest rewolucja, natomiast kilka istotnych dla funkcjonowania rządu zmian zajdzie, w tym m.in. w zakresie funkcjonowania kancelarii premiera - dodał.

Zapytany, czy resortów będzie więcej niż w dotychczasowym rządzie, Müller odpowiedział, że nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć, bo nie sprawdzał tych liczb. Nie odpowiedział też na pytanie, kto w nowym rządzie będzie pełnił funkcje wicepremierów. Powtórzył, że skład rządu w piątek przedstawi premier Morawiecki. - Myślę, że nie będzie zaskoczenia - ocenił.

Rzecznik rządu podkreślił, że w przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu. - W związku z tym po desygnowaniu premiera przez pana prezydenta rozpocznie się procedura zaprzysiężenia tego składu rządu i w możliwie szybkim czasie zostanie przedstawione expose i będziemy prosić o wotum zaufania przez Sejm - zapowiedział.

Zaprzysiężenie nowe składu

Müllera zapytano o możliwy termin zaprzysiężenia nowej ekipy Mateusza Morawieckiego. - Jeżeli pan prezydent takie terminy wyznaczy - a chcielibyśmy, żeby to odbyło się możliwie szybko - to zaprzysiężenie nowych ministrów mogłoby się odbyć w przyszłym tygodniu - odpowiedział rzecznik rządu.

Zgodnie z przepisami dotychczasowy premier składa dymisję rządu w czasie pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji - pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji odbędzie się we wtorek 12 listopada. Następnie prezydent desygnuje premiera, który proponuje skład Rady Ministrów. Prezydent powołuje szefa rządu wraz z pozostałymi członkami Rady Ministrów w ciągu 14 dni od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest najwłaściwszy kierunek

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:30
- Powstanie nowy resort  gospodarczy, który będzie chciał potencjał państwa tkwiący w gospodarce wykorzystać dla zwiększenia tempa wzrostu gospodarczego - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" wicepremier Jacek Sasin. - W spółkach Skarbu Państwa są ogromne walory - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co w exposé premiera? "PiS gwarantuje europejski poziom życia"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 06:42
Powołanie odrębnego ministerstwa zajmującego się klimatem oraz gwarancja świętego spokoju. To plany rządu na start - podaje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń