X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Święto 11 listopada. Zobacz, co z tej okazji przygotowało Muzeum Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 07:08
Wystawy, pokazy filmów, koncerty i uroczystość w rocznicę odsłonięcia głazu upamiętniającego nauczycieli kultywujących polskość pod zaborami zaplanowało na listopad Muzeum Niepodległości. W tym miesiącu zwiedzanie placówki jest darmowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dziorek Rafal / shutterstock

- W tym roku w ramach obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw mieszkańcom i turystom i zachęcić do odwiedzania Muzeum Niepodległości szczególnie w listopadzie. W związku z tym przez cały miesiąc zwiedzanie muzeum jest bezpłatne - powiedział kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Niepodległości Bartłomiej Kłusek.

W listopadzie w Muzeum Niepodległości trwają Dni Niepodległości, w ramach których przygotowano wiele różnorodnych wydarzeń realizowanych na terenie muzealnych placówek i poza nimi. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 42 na Targówku prezentowana jest wystawa planszowa "Znaki państwa polskiego" autorstwa Bohdana Wróblewskiego.

W piątek w południe w celach m.in. Romualda Traugutta i Józefa Piłsudskiego w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej zostaną złożone kwiaty. - Pragniemy w ten sposób uczcić osoby, które odegrały ważną rolę w tworzeniu historii Polski i odzyskaniu przez nią niepodległości - opowiadał kierownik działu promocji.

81. rocznica odsłonięcia przez prezydenta Stefana Starzyńskiego głazu upamiętniającego nauczycieli

11 listopada zaplanowano pokaz filmu "Droga" w reżyserii Andrzeja Kałuszki. Wcześniej nastąpi uroczyste złożenie kwiatów przed Pomnikiem Drzewa Pawiackiego w hołdzie więźniom Pawiaka.

Dzień później przypada 81. rocznica odsłonięcia przez prezydenta Stefana Starzyńskiego głazu upamiętniającego nauczycieli, którzy bronili młodzież polską przed wynarodowieniem w okresie zaborów.

Podczas uroczystości w Parku Traugutta z udziałem przedstawicieli władz Warszawy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i stołecznych placówek oświatowych przed głazem zostaną złożone kwiaty.

Cykl wystaw

Pomnik odsłonięty 12 listopada 1938 r., w 1944 r. został zniszczony przez hitlerowców, a w 1958 r. odnowiony przez Radę Narodową m.st. Warszawy. Obecnie znajduje się na nim inskrypcja "Odrodzić dusze ludzkie, zmienić człowieka, zrobić go lepszym, potężniejszym i silniejszym – oto wasze zadanie. Józef Piłsudski" oraz napis "Ku uczczeniu pracy nauczycielstwa stolicy w 20-tą rocznicę odzyskania Niepodległości. Zarząd Miejski 1938 rok".

- Cały czas trwa także cykl wystaw "100 na 100", czyli "100 wystaw na 100-lecie niepodległości". Ekspozycje Muzeum jeżdżą po całym kraju i nie tylko, są prezentowane w szkołach, ośrodkach kulturalnych i polonijnych poza granicami. To m.in. bardzo ważna i ciekawa wystawa "Polonia Restituta" - mówił.

- Angażujemy się również sportowo, w Niepodległościowy Turniej Mazowieckich Instytucji Kultury w piłce halowej, który odbędzie się na Wilanowie. Będzie on jednym z ostatnich wydarzeń zaplanowanych w ramach Dni Niepodległości - dodał Kłusek. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEN: tysiące uczniów zaśpiewało hymn z okazji Dnia Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:00
Ponad 12,5 tysiąca szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do wspólnego śpiewania hymnu w ramach akcji "Szkoła do hymnu" - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń