X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Weekend pochmurny i deszczowy. W Święto Niepodległości rozpogodzenie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:38
Przez cały długi weekend 8-11 listopada pogodę będą kształtowały niże, ale nie we wszystkie dni będzie pochmurno i deszczowo - poinformował w czwartek wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W piątek, sobotę i niedzielę popada, natomiast w poniedziałek powinno się rozpogodzić.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek Polska znajdzie się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Północnym i Zatoką Genueńską. Poranek miejscami będzie mglisty - zwłaszcza we wschodniej połowie kraju - i mgły będą jeszcze gęste. W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, ale miejscami będzie się zmniejszało do umiarkowanego. Słabe opady deszczu mogą się pojawić pod koniec dnia na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 8 stopni na północy i w dolinach górskich do 13 stopni na południu. Wiatr początkowo słaby, później będzie się wzmagał do umiarkowanego i lokalnie porywistego, z południowego wschodu.

shutterstock mgła samochód 1200.jpg
Kierowcy muszą uważać. Mgły ograniczą widoczność poniżej 200 m

W sobotę nad Polskę nasunie się strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Miejscami - zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim - może padać przez większą część dnia. Chwilami zaś także w centrum. Im dalej na wschód, tym mniej prawdopodobny deszcz, a bardziej - chwile ze słońcem. Najchłodniej będzie tam, gdzie będą chmury i deszcz, a najcieplej tam, gdzie będzie sucho i najpogodniej - od 8 st. na zachodzie i Pomorzu do 13-14 stopni w centrum i nawet 17 stopni na południowym wschodzie. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni.

11 listopada pogoda powinna się poprawić

W niedzielę deszcz przeniesie się do województw wschodnich i południowowschodnich. Chwilami może tam popadać nieco mocniej. Nad pozostałą częścią kraju - z wyjątkiem wybrzeża - opadów raczej nie będzie, a na zachodzie się nawet rozpogodzi. Stopniowo się jednak ochłodzi: maksymalna temperatura w przeważającej części Polski wyniesie 7-10 st. Wiatr na ogół osłabnie, a miejscami - głównie na wschodzie i wybrzeżu - będzie umiarkowany, zachodni i północny.

W Święto Niepodległości nad Polską rozbuduje się słaby wyż, co oznacza, że pogoda powinna się poprawić. Będzie przeważnie sucho, deszczu możliwy początkowo na krańcach wschodnich i na wybrzeżu. Dzień ma być pogodniejszy w znacznej części kraju. Temperatura wyniesie od 7 st. na północy do 11 st. na południu. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

bb

Czytaj także

Za oknami jesienna aura. Miejscami możliwe słabe opady deszczu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 06:50
W całej Polsce wystąpi dość duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Może też popadać, głównie we wschodniej połowie kraju. Termometry wskażą od 8 do 12 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w piątek. 
rozwiń zwiń