X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Opozycja podzieliła się miejscami w prezydium Senatu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 20:46
Podczas spotkania szefa PO Grzegorza Schetyny, szefa SLD Włodzimierza Czarzastego i prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza ustalono kandydatów w prezydium Senatu z marszałkiem, który ma pochodzić z Koalicji Obywatelskiej, wicemarszałkowie - z lewicy, PSL oraz z senatorów niezależnych.
Senat RP
Senat RPFoto: Twitter/@PolskiSenat

Do spotkania liderów opozycyjnych ugrupowań doszło w czwartek po południu. Trwało ono trzy godziny i przebiegło w dobrej atmosferze. Z informacji PAP wynika, że Schetyna, Czarzasty i Kosiniak-Kamysz ustalili między sobą skład prezydium Senatu, które ma się składać z marszałka pochodzącego z Koalicji Obywatelskiej oraz wicemarszałków z Lewicy, PSL oraz senatorów niezależnych.

borys macierewicz 1200.jpg
1. posiedzenie Senatu. B. Borys-Damięcka wykreśliła z listy gości A. Macierewicza

Wolna ręka dla szefa PO

Prezes PSL i szef SLD mieli podczas spotkania dać wolną rękę liderowi PO we wskazaniu senatora niezależnego, który byłby - w jego opinii - najlepszym kandydatem, aby sprawować funkcję wicemarszałka.

Liderzy podczas wspólnej konferencji w piątek przedstawią decyzję, które zapadły podczas spotkania.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Wymiana uprzejmości" między KE i PSL na Twitterze. Poszło o słowa S. Nitrasa

Opozycja w wyniku wyborów parlamentarnych ma w Senacie większość - 51 przedstawicieli, w tym Koalicja Obywatelska - 43.

Senacki podział mandatów

W niedawnych wyborach PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa. W Senacie zasiądą także Lidia Staroń (Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi) oraz Wadim Tyszkiewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz), Krzysztof Kwiatkowski (Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kwiatkowskiego) oraz Stanisław Gawłowski (Komitet Wyborczy Wyborców Demokracja Obywatelska).


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Lemańska: liczę na to, że do końca roku stwierdzimy ważność wyborów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:09
- Na obecną chwilę wpłynęło do nas 278 protestów i nie przypuszczam, aby ta liczba wzrosła. Rozpoznaliśmy już 34 protesty i liczę na to, że jeszcze w tym roku uda nam się stwierdzić ważność wyborów parlamentarnych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lemańska, prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd Najwyższy nie uznał protestu wyborczego PO w Łomży i Suwałkach

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:21
Sąd Najwyższy uznał za niezasadny protest wyborczy komitetu Koalicja Obywatelska. Dotyczył on wyborów do Senatu w okręgu numer 59 obejmującym Łomżę i Suwałki oraz okoliczne powiaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: w prezydium Senatu powinny być reprezentowane wszystkie siły

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 08:05
- Od początku, razem z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem uważaliśmy, że w prezydium Senatu wszystkie struktury powinny mieć swoich przedstawicieli. Błędem by było, gdyby PiS nie miał swojego przedstawiciela. Nie może być tak, że ktoś, kto ma 49 senatorów, nie ma nikogo w prezydium - mówił w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń