X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Bosak: w swoich działaniach PO jest partią skrajnie niekompetentną

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 19:12
- Nie ma się co poważnie przejmować słowami polityków PO na temat Marszu Niepodległości. Przedstawiciele tej partii mówią w sposób negatywny o samym wydarzeniu lub o jego organizatorach, bo sądzą, że w ten sposób zyskają poklask środowisk lewicujących. Ludzie nie mogą jednak pozwolić na taką manipulację - powiedział Krzysztof Bosak z Konfederacji.
Audio
  • 7.11.19 Krzysztof Bosak: politycy PO próbują grać na negatywnych nastrojach społecznych.
Krzysztof Bosak
Krzysztof BosakFoto: PR24

W najbliższy poniedziałek ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Niepodległości. Jak przypomniał prowadzący rozmowę Adrian Klarenbach, Platforma Obywatelska postuluje delegalizację organizacji narodowych, które biorą udział w jego przygotowaniach. 

Bieg niepodległości shutt-1200.jpg
Święto Niepodległości. Sprawdź, co będzie działo się w Warszawie

- PO jest w swoich działaniach partią skrajnie niekompetentną. Przypomnę chociażby działania pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Będąc prezydentem Warszawy najpierw zapowiadała, że bardzo uważnie będzie przyglądała się przebiegowi Marszu Niepodległości czy nie dojdzie podczas niego do przejawów nienawiści. Następnie zaprzeczyła swoim słowom zakazując marszu, by ostatecznie przegrać w dwóch instancjach sądu, który stwierdził, że nie było podstaw do tego, by uniemożliwić pochód - zaznaczył Krzysztof Bosak. 

Granie na społecznych nastrojach

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że "nie ma się co poważnie przejmować słowami polityków PO na temat Marszu Niepodległości".

– Politycy tej partii próbują grać na pewnych nastrojach społecznych. Wiemy, że niektórzy Polacy mają poglądy lewicujące i nie są chętni Marszowi Niepodległości tylko dlatego, że zaczęli organizować go narodowcy. Przedstawiciele PO mówią w sposób negatywny o samym wydarzeniu lub tych, którzy je przygotowują, bo sądzą, że w ten sposób zyskają poklask środowisk lewicujących. Ludzie nie mogą jednak pozwolić na taką manipulację, bo jest to jedynie gra na negatywnych nastrojach – dodał.

Szukanie okazji do politycznej potyczki

Telus 1200.jpg
Robert Telus (PiS): wykreślenie marszałka seniora Sejmu z listy gości to dziecinada

Krzysztof Bosak odniósł się również m.in. do listu polityków Platformy Obywatelskiej skierowanego do prezydenta Andrzeja Dudy z sugestią zdjęcia obowiązku bycia marszałkiem seniorem Sejmu z Antoniego Macierewicza.

- To kolejny gest polityczny, którym nie ma się co przejmować. Prezydent zdecydował. To sprawa symboliczna, nie ma się o co obrażać. Rola pana Macierewicza to przecież tylko kilka godzin pierwszego posiedzenia Sejmu do wyboru marszałka. Ze strony polityków PO to szukanie okazji do politycznej potyczki - wskazał poseł elekt Konfederacji.

"Polska ma swoje tradycje i korzenie. Musimy je zachować"

Podkreślił również, że jego ugrupowanie jest otwarte na konstruktywną współpracę w Sejmie i liczy, że w tej kadencji będzie na to miejsce. - Nie wykluczam, że dojdzie do ostrych dyskusji. Jednak demokracja i Polska tego potrzebują, by nie pójść w złym kierunku jak świat zachodni, gdzie lewica praktycznie zwyciężyła. Polska ma swoją tradycję i korzenie. Musimy zachować nasze wartości, nie możemy stać się, jak to mówią niektórzy politycy, "tacy europejscy" - zapowiedział Krzysztof Bosak.

Z Krzysztofem Bosakiem rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Wołodźko: udział prezydenta w Marszu Niepodległości może być dla niego problematyczny

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:11
– To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się wydarzeniem bardzo jednoczącym, dziś chyba coraz częściej okazuje się trudne i problematyczne dla polityków związanych z rządzącą partią – powiedział Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSWiA chce zmian w prawie na Święto Niepodległości. Chodzi o bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 07:15
MSWiA przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie czasowego zakazu noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Resort uzasadnia to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości państwowych i zgromadzeń publicznych w Święto Niepodległości.
rozwiń zwiń