X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kontrowersyjna zmiana nazw ulic. Ruszyła akcja "Ocalić Bohaterów"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 13:40
W Żyrardowie w samo południe posłowie Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba oraz dyrektor Muzeum Wyklętych Jacek Pawłowicz rozpoczęli spotkania edukacyjne w ramach akcji "Ocalić Bohaterów". Konferencja odbyła się na skrzyżowaniu ul. gen. Fieldorfa Nila - decyzją radnych KO teraz ul. Jedności Robotniczej - z ul. rtm. Pileckiego.
Poseł Jacek Ozdoba (C), wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (centrum-P) oraz dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jacek Pawłowicz (centrum-L)
Poseł Jacek Ozdoba (C), wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (centrum-P) oraz dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jacek Pawłowicz (centrum-L)Foto: PAP/Paweł Supernak

Dekomunizacja_ulic_1200x660.jpg
Kombatanci apelują o usunięcie radnych PO. Głosowali za zmianą nazw ulic

Akcję "Ocalić Bohaterów" zapowiedzieli kilka dni temu politycy Zjednoczonej Prawicy, w tym m.in. Patryk Jaki, Jacek Ozdoba i Sebastian Kaleta. Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze spotkania edukacyjne w ramach akcji. To reakcja na usunięcie ulic Żołnierzy Wyklętych z Żyrardowa i Białegostoku. 

- Za mną jest tabliczka z nazwą ulicy gen. Fieldorfa "Nila". To człowiek, który jest bez skazy, żołnierz Polski niepodległej. Tymczasem kilka dni temu doszło do niebywałej sytuacji, gdyż radni zagłosowali za przywróceniem nazwy ul. Jedności Robotniczej, pozbawiając naszego rycerza Niepodległej patronatu i własnej ulicy - mówił Jacek Ozdoba.

- Celem akcji jest przede wszystkim upamiętnienie polskich bohaterów i walor edukacyjny. Przede wszystkim edukowanie społeczeństwa, w tym również i radnych - dodał.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Piotr Gliński o rekomunizacji nazw ulic w Żyrardowie i Białymstoku: tryumf kłamstwa historycznego


patriotyzm-maciek-zygmunt.jpg
"To już epidemia". Grozi nam ofensywa antypatriotycznych sił?

"Radni KO przeprowadzają rekomunizację"

Pomysł zmiany nazwy jednej z żyrardowskich ulic przez radnych Koalicji Obywatelskiej wywołał medialną i polityczną burzę. Radni przegłosowali bowiem zastąpienie ulicy gen. Fieldorfa "Nila" ulicą Jedności Robotniczej. Wiele osób zarzuciło radnym KO rekomunizację ulicy, podkreślając przy tym, że legendarny generał Wojska Polskiego i komendant Armii Krajowej jest osobą o nieposzlakowanej opinii i w jego przypadku nie ma żadnego powodu, aby pozbawiać go miejsca w żyrardowskiej przestrzeni publicznej.

Zdecydowane działania w tej sprawie zapowiedział europoseł Patryk Jaki, który kilka dni temu zapowiedział akcję "Ocalić Bohaterów”. Chodzi zarówno o gen. "Nila", jak i Zygmunta Szendzielarza "Łupaszkę", którego ulicę zlikwidowano tydzień temu w Białymstoku.

kstar

Czytaj także

Paweł Sałek o rekomunizacji ulic: szeroko zakrojona i zorganizowana akcja

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 13:29
Paweł Sałek odniósł się do decyzji rady miasta Żyrardowa, która zdecydowała, by ulica Generała Fieldorfa-Nila ponownie nazywała się "Jedności Robotniczej". Doradca prezydenta mówi wręcz o szeroko zakrojonej akcji zmieniania nazw ulic, upamiętniających niepodległościowych bohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes IPN o rekomunizacji ulic w Białymstoku i Żyrardowie: to budzi nasz zdecydowany sprzeciw

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:16
- Do radnych Białegostoku i Żyrardowa, którzy byli przeciwni uhonorowaniu mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" nazwami ulic, prześlemy jeszcze dziś materiały edukacyjne - zapowiedział w poniedziałek w Warszawie prezes IPN Jarosław Szarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Pyza: komuna w sercach i umysłach części radnych wcale się nie skończyła

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:52
- Można by wymienić długą listę ludzi, po których nie spodziewalibyśmy się takiego zachowania, jak radnych Żyrardowa. Trzeba wciąż walczyć z postkomuną i świetnym pomysłem jest inicjatywa IPN, aby edukować radnych w tym zakresie, bo brakuje im elementarnej wiedzy historycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń