X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program "Dobry start". W listopadzie kończy się nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 07:56
- Tylko do końca listopada można złożyć wniosek o świadczenie "Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka - przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. - Nie ma na co czekać – zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej - dodaje.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

Według szacunków MRPiPS program "Dobry start" może objąć wsparciem 4,6 mln uczniów. Do końca września wpłynęło 3,1 mln wniosków o przyznanie świadczenia. Tzw. wyprawkę szkolną otrzymało 4,2 mln dzieci.

żłobek przedszkole 1200.jpg
Ministerstwo rodziny: coraz więcej żłobków i klubów dla maluchów

- Drodzy rodzice, tylko do końca listopada możecie złożyć wniosek o świadczenie "Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie przepadną. Nie ma na co czekać – gorąco zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej - przekazała minister Borys-Szopa.

Wsparcie dla rodziców

Szefowa MRPiPS podkreśliła, że "Dobry start" to program, który powstał, by wspierać rodziców w trudnym okresie, jakim jest początek roku szkolnego. Przypomniała, że w tym roku w programie wprowadzono kilka zmian. Świadczenie przysługuje obecnie również uczniom szkół dla dorosłych i szkół policealnych. - Co ważne, w ich przypadku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą tradycyjną np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub droga pocztową - zaznaczyła Borys-Szopa.

- To jednak nie wszystko. W ubiegłym roku wnioski online można było składać poprzez kanały bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia. Teraz doszedł do tego PUE ZUS - dodała.

Kto może skorzystać z programu?

500+ free 1200.jpg
Bożena Borys-Szopa: samorządy nie mają obecnie żadnych problemów z wypłatami 500+

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

"Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Wniosek można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą - oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Można już składać wnioski o 500+ dla osób niesamodzielnych

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 13:23
– Od poniedziałku można już składać wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – poinformowała w Zabrzu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.
rozwiń zwiń