X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bohaterka filmu "Nieplanowane" z przesłaniem do Polaków: musicie dawać świadectwo

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 09:45
- My katolicy, na całym świecie, potrzebujemy teraz silnej Polski - powiedziała Abby Johnson, bohaterka filmu "Nieplanowane", która przez 8 lat pracowała w klinice aborcyjnej w USA.
Ashley Bratcher i Abby Johnson, w którą wcieliła się aktorka w filmie Nieplanowane.
Ashley Bratcher i Abby Johnson, w którą wcieliła się aktorka w filmie "Nieplanowane".Foto: materiały prasowe
unplanned-F-1200.jpg
Miał być bojkot, jest wielki sukces. Antyaborcyjny film podbił Amerykę

- Kiedy ludzie myślą o Kościele katolickim to do głowy przychodzi Watykan, Rzym, ale dla wielu z nas Kościół katolicki kojarzy się także z Polską i pięknem polskiego Kościoła. Polska musi pozostać silną, Polacy muszą dawać świadectwo wiary na każdym kroku, abyśmy mogli sprawić, by nasz święty Kościół znowu był pełen Boga - powiedziała Abby Johnson w wypowiedzi dla programu "Warto rozmawiać" w TVP.

Historia i przemiana Abby Johnson, byłej pracowniczki aborcyjnej organizacji Planned Parenthood, pokazana jest w filmie "Unplanned". To ekranizacja książki Johnson o tym samym tytule. W ciągu 8 lat autorka z wolontariuszki stała się jednym z najmłodszych dyrektorów tej sieci, kierując placówką w Teksasie. Życie Abby Johnson zmieniło się, gdy asystowała przy dokonywaniu aborcji i stała się jej świadkiem. Przez ultrasonograf zobaczyła jak trzynastotygodniowe dziecko broni się przed aborcją w łonie matki. - Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie - wspominała dzisiejsza działaczka pro-life.

Prawda o aborcji

nieplanowane 1200 f.jpg
Łukasz Adamski o filmie "Nieplanowane": pokazuje, jak przemysł aborcyjny wykorzystuje kobiety

- Zdałam sobie sprawę, że w tym łonie było ludzkie życie, że aborcja to życie zabiera niewinnej ludzkiej istocie i jeśli te dwie rzeczy były prawdą, to wiedziałam, że byłam po złej stronie całej debaty. Więc skończyło się na tym, że odeszłam i zaczęłam głośno mówić o moich doświadczeniach - opowiadała Abby Johnson.

Film "Nieplanowane" jest pokazywany w kinach w Polsce od 1 listopada. - Dotychczas film obejrzało 49581 osób - poinformował po pierwszym weekendzie wyświetlania Przemysław Wręźlewicz z Rafael Film, dystrybutora obrazu. - To prawie dwa razy więcej niż zakładały niektóre prognozy. Spotkaliśmy się z szacunkami, wg. których film miało obejrzeć w tym czasie ok. 27 tys. widzów - powiedział przedstawiciel dystrybutora.

"Nieplanowane" doceniono na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokalanów", gdzie zdobył nagrodę prezydenta RP Andrzeja Dudy dla "Filmu, który zmienia życie". Film zobaczyć można w ponad 170 kinach sieci Helios Polska, Multikino Polska, Cinema3D i Cinema City Poland.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent o ograniczeniu aborcji eugenicznej: podpiszę taką ustawę

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 11:47
- Jeżeli trafi do mnie ustawa, która likwiduje eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nigdy tego nie ukrywałem - powiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieplanowane". Film, który zmienia życie?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 08:00
Na ekrany polskich kin wszedł film "Nieplanowane". Obraz oparty na faktach opowiada przemianę Abby Johnson, najmłodszej w Stanach Zjednoczonych dyrektor placówki aborcyjnej podlegającej organizacji Planed Parenthood. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym filmu. 
rozwiń zwiń