X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

E. Chojna-Duch: wprowadzenie związków partnerskich niezgodne z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 11:01
- Aby przyjąć ustawę wprowadzającą związki partnerskie, trzeba by zmienić konstytucję - powiedziała kandydatka PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego Elżbieta Chojna-Duch na antenie RMF FM.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dave Smith 1965

Elżbieta Chojna-Duch podkreśliła w RMF FM, że jeśli w Trybunale Konstytucyjnym ustawa o związkach partnerskich będzie rozważna, to oceni ją "w świetle konkretnych przypadków i skutków tych regulacji prawnych".

1200_LGBT_shutter.jpg
ONZ będzie debatować nad "zmianami w rozumieniu płci". Kuriozalny powód

- Zgodnie, oczywiście, ze swoimi poglądami, zgodnie z racjonalnością, zgodnie z interesem państwa, zwłaszcza z interesem gospodarczym, ale i też społecznym, bo zwykle takie są w podtekście - podkreśliła.

"Trzeba by zmienić konstytucję"

Elżbieta Chojna Duch zaznaczyła, że ustawa, która wprowadzałaby związki partnerskie "z naszą obecną konstytucją jest niezgodna". - Trzeba by zmienić konstytucję - dodała. Zwróciła jednak uwagę, że ustawa jest "pewną całością i ma szerszy kontekst".

Złożenie projektu ustawy o związkach partnerskich zapowiedział Krzysztof Gawkowski. Polityk Lewicy mówił, że "projekt ustawy będzie zakładał przede wszystkim to, żeby ludzie w Polsce mogli zawrzeć związek małżeński i żeby mogli razem żyć". - Status tych małżeństw jest dziś w Polsce nieuregulowany - dodał.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

TVP Info: organizacje LGBT dostają miliony z warszawskiego ratusza i z UE

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:23
Portal tvp.info informuje, że organizacje LGBT otrzymują miliony z publicznych pieniędzy. Warszawski ratusz ma wynajmować im lokale na preferencyjnych warunkach, które znacznie odbiegają od cen rynkowych oraz oferować finansowe granty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Lisiecki: nie wyobrażam sobie, by dwóch mężczyzn spełniało rolę ojca i matki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 11:10
- Obecnie środowiska lewicowe starają się wskazać, że rodzina to nie tylko mężczyzna, kobieta i dzieci, ale także inne formy. Przecież samo określenie "rodzina" nawiązuje do narodzin. Trudno o to, gdy mówimy chociażby o dwóch mężczyznach -powiedział Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości. - Funkcjonują rodziny złożone z partnerów jednej płci, którzy wychowują dzieci - wskazała Magdalena Biejat z Lewicy Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor groził nauczycielowi za krytykę LGBT. Sprawa trafi do sądu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 13:37
Po tym jak Krystian Frelichowski, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Zławsi Wielkiej (woj. kujawsko-pomorskie), zamieścił krytyczny komentarz nt. ideologii LGBT w internecie, dyrektor placówki zagroził mu zwolnieniem z pracy.
rozwiń zwiń