X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

D. Mazur: w TK są zaległości. Nowi sędziowie będą mieli dużo pracy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 10:23
- Osoby, które wejdą do składu Trybunału Konstytucyjnego, będą miały ogrom pracy. W TK zalega kilkaset spraw - powiedział w Polskim Radiu 24 Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej. Gośćmi audycji byli także: dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego) i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Audio
Trybunał Konstytucyjny. Zdjęcie ilustracyjne
Trybunał Konstytucyjny. Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

W grudniu 2019 roku kończą się kadencje trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. Na ich miejsca Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydatury: Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Prof. Jaworski: kandydatki PiS do TK mają kwalifikacje merytoryczne

- Gdybym miała źle komuś doradzić, to doradziłabym mu właśnie taki ruch, który, moim zdaniem, jest prezentem dla opozycji, ale także trochę zagraniem na nosie elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości. Są to osoby - i taka już jest oficjalna linia - posiadające kwalifikacje. Ale nie o tym mówimy. Bo w pełnieniu ważnej funkcji społecznej nie chodzi tylko o kwalifikacje. Chodzi także o aspekt działalności tych osób - powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Zioło-Pużuk.

shutterstock trybunał konstytucyjny 1200.jpg
Znamy kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Partia podała nazwiska

Zaznaczyła, że były poseł Stanisław Piotrowicz "nie przeszedł weryfikacji wyborczej" (nie został wybrany na nową kadencję do parlamentu - red.), a Krystyna Pawłowicz prowadziła "niezwykle kontrowersyjną działalność w mediach społecznościowych".

"To osoby kompetentne, aby zasiadać w Trybunale"

Zdaniem Dominika Mazura propozycje PiS-u są kontrowersyjne. - Ale trzeba przyznać, że są to osoby, które mają kompetencje do tego, żeby zasiadać w Trybunale Konstytucyjnym. Trzeba wziąć również pod uwagę to, że kadencja jest dziewięcioletnia. To bardzo długi okres, bardzo wiele rzeczy może się wydarzyć. W TK mamy kilkaset spraw, które w nim utknęły. To również trzeba wziąć pod uwagę. Te osoby czeka w najbliższym czasie ogrom pracy - stwierdził gość PR24.

Jacek Liziniewicz podkreślił, że kontrowersje dotyczące kandydatów PiS do TK są "powszechnie znane". - Wydaje się, że decyzja jest stricte polityczna, i rzeczywiście były to osoby zaangażowane w reformę sądownictwa. Pod tym względem PiS pokazuje, że nie zostawi swoich ludzi, nawet jeżeli druga strona będzie chciała ich za wszelką cenę obrzydzić - powiedział dziennikarz.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Jan Filip Libicki: będę głosował przeciw sprawozdaniu prezes TK

- To, co zrobiono wobec Krystyny Pawłowicz czy Stanisława Piotrowicza, to nie były zarzuty natury prawnej czy korupcyjnej, sprzecznej z prawem, ale natury moralnej, oceniającej. Jeżeli w taki sposób można byłoby "wyautować" tych polityków, to znaczyłoby to, że tak samo można zrobić z każdym innym politykiem Prawa i Sprawiedliwości - dodał Jacek Liziniewicz.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

------------------------

Data emisji: 05.11.2019

Godzina emisji: 8.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm wysłuchał sprawozdania z działalności KRS w 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 00:20
Sejm wysłuchał w środę późnym wieczorem informacji z działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2018 r. - Był to pierwszy rok działania KRS powoływanej przez Sejm - podkreślił przewodniczący Rady sędzia Leszek Mazur.
rozwiń zwiń