X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy zatrzymany przez CBA Artur W. dalej będzie burmistrzem Włoch? Rada dzielnicy podejmie decyzję we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:45
We wtorek odbędą się sesje rady stołecznej dzielnicy Włochy w sprawie odwołania Artura W. z funkcji burmistrza oraz powołania nowego burmistrza i jego zastępców. Artur W. jest podejrzany o przyjęcie 200 tys. zł łapówki.
Artur W., burmistrz Włoch
Artur W., burmistrz WłochFoto: PAP/Radek Pietruszka

We wtorek odbędą się dwie sesje rady dzielnicy Włochy. O godz. 16.30 radni rozpatrzą projekt uchwały w sprawie odwołania Artura W. ze stanowiska burmistrza dzielnicy. Następnie, podczas kolejnej sesji, która ma się rozpocząć o godz. 18.30, zajmą się projektem uchwały w sprawie wyboru nowego burmistrza i jego zastępców.

Czytaj więcej
artur w 1200 pap.jpg
Portal tvp.info: Artur W. chciał przejąć teren wart pół miliarda zł

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Senator elekt PiS: świat samorządu jest narażony na korupcję

Jak powiedział rzecznik prasowy dzielnicy Włochy Piotr Daniluk, nowy burmistrz zostanie wyłoniony w wyniku głosowania rady dzielnicy, a następnie będzie go jeszcze musiał zatwierdzić prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

W ubiegłym tygodniu Trzaskowski złożył wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy Sylwii Ciekańskiej (PO) o odwołanie Artura W. z funkcji w związku z informacją Centralnego Biura Antykorupcyjnego o zatrzymaniu burmistrza. Odwołał też wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone zatrzymanemu samorządowcowi. O zwołanie sesji nadzwyczajnej i odwołanie burmistrza zwróciła się grupa dzielnicowych radnych.

W radzie dzielnicy większość ma KO

Artur W. został też - na wniosek szefa stołecznych struktur PO Marcina Kierwińskiego - zawieszony przez rzecznika dyscypliny partyjnej Łukasza Abgarowicza w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

Piotr Daniluk poinformował w poniedziałek, że swoje funkcje sprawuje ciągle dwóch zastępców burmistrza. - Natomiast w kwestii wydziałów, którymi zarządzał główny burmistrz, decyzje wydaje jego zastępca, pani burmistrz Monika Kryk - powiedział. Wskazał, że odwołanie Artura W. będzie skutkowało odwołaniem wszystkich jego zastępców, dlatego - jak wyjaśnił - podczas wtorkowej sesji rady dzielnicy zostanie podjęta decyzja o powołaniu nowych zastępców.

Czytaj więcej
collage 2.jpg
Jest wniosek o areszt dla burmistrza Włoch Artura W. i biznesmena Sabriego B.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Po łapówkę miał pojechać służbowym autem. Nowe fakty ws. burmistrza Włoch

Radny Christian Młynarek (PiS) poinformował, że radni jego ugrupowania nie zdecydowali jeszcze, czy wystawią swojego kandydata na stanowisko burmistrza Włoch. - Wieczorem ma zapaść decyzja - powiedział, podkreślając, że PiS jest w radzie dzielnicy opozycją, a większość ma Koalicja Obywatelska. Również w PO - jak wynika z nieoficjalnych informacji - nie zapadła jeszcze żadna decyzja personalna. Trwają rozmowy na temat kandydata na burmistrza Włoch.

Pieniądze w torbie

CBA poinformowało w miniony wtorek o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcję. Jedną z nich był burmistrz Włochy Artur W. Samorządowiec - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł. Według CBA Artur W. wziął pieniądze od "znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego" (media informowały, że chodzi o Sabriego B, b. właściciela klubu Pogoń Szczecin), a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

CBA podało też, że w zamian za łapówki burmistrz Włoch wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne. W środę prokurator przedstawił mu zarzut przyjęcia 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił wyjaśnień. Warszawska prokuratura okręgowa skierowała wniosek o trzymiesięczny areszt dla Artura W. Sąd uwzględnił ten wniosek w czwartek.

Czytaj więcej
artur w. trzask 1200.jpg
Wpływowy działacz PO, członek władz spółek. Kim jest burmistrz Włoch Artur W.?

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Zatrzymanie burmistrza dzielnicy Włochy. Kontrowersji wokół Artura W. ciąg dalszy

Obrońca podejrzanego, mec. Jacek Dubois w rozmowie z PAP zapowiedział złożenie zażalenia na decyzję sądu. "To postanowienie w żaden sposób nie rozstrzyga o winie czy niewinności. To będzie przedmiotem późniejszego orzeczenia. Jest to tylko środek tymczasowy mający zapewnić prokuraturze możliwość zbierania materiałów w dowodowych bez ingerencji osób trzecich" - zaznaczył mec. Dubois.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były właściciel Pogoni Szczecin i znany deweloper. Sabri B. w rękach CBA

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 16:49
Choć jego największą miłością jest robienie interesów, opinii publicznej dał się szerzej poznać nie jako deweloper, a właściciel Pogoni Szczecin. Sabri B. przed laty sprawił, że klub co prawda miał chwile chwały, ale został zrujnowany i latami musiał się odbudowywać. Teraz upadek zaliczył sam turecki biznesmen, który we wtorek wpadł na przekupstwie burmistrza warszawskich Włoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarzut korupcji. Burmistrz Włoch wykluczony z Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 14:33
Jak poinformował rzecznik Platformy Obywatelskiej, władze partii jednomyślną decyzją wykluczyły ze swoich struktur burmistrza Włoch Artura W. Polityk został we wtorek zatrzymany przez CBA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Burzyńska o zatrzymaniu burmistrza Włoch: CBA pokazało, że jest potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 18:59
Prokuratura postawiła zarzuty dla burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy, Artura W. i biznesmena Sabriego B. Samorządowiec miał przyjąć 200 tysięcy złotych łapówki od biznesmena. W radiowej Jedynce do sprawy odnieśli się politycy: Lidia Burzyńska (PiS) i Marek Rząsa (PO).
rozwiń zwiń