X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Agnieszka Soin (PiS): działania PO, w zakresie dekomunizacji, można uznać za antypaństwowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:38
– Samorządy zaniechały obowiązek ustawy dekomunizacji. W działaniu Platformy Obywatelskiej bohaterowie naszej wolności nie są bohaterami – powiedziała Agnieszka Soin, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Odniosła się w ten sposób do kontrowersyjnej decyzji radnych PO, którzy postanowili zmienić patronów ulic w Białymstoku i Żyrardowie.
Audio
  • 4.11.19 Agnieszka Soin: dla PO bohaterowie naszej wolności nie są bohaterami.

W pierwszym przypadku zdecydowano się zlikwidować upamiętnienie mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", a w drugim gen. Augusta Emila Fieldorfa, ps. "Nil". Agnieszka Soin jest zniesmaczona tym, co dzieje się wokół sprawy odbierania polskim bohaterom patronowania nazwom ulic w polskich miastach.

Szarek 1200 pap.jpg
Prezes IPN o rekomunizacji ulic w Białymstoku i Żyrardowie: to budzi nasz zdecydowany sprzeciw

– Przecież to ludzie, którzy walczyli o naszą wolność. W 2016 roku powstała ustawa o dekomunizacji mająca uporządkować elementy historii. To one budują naszą tożsamość. Jako Polacy musimy znać własną historię, ponieważ naród, który jej nie zna, nie ma przyszłości, jest martwy – wskazała polityk.

"Inka" a rocznica stanu wojennego

Problem dekomunizacji dotknął również Warszawę. 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, patronatu jednej ze stołecznych ulic zostanie pozbawiona Danuta Siedzikówna "Inka", sanitariuszka z okresu II wojny światowej i jedna z Żołnierzy Wyklętych, skazana na karę śmierci przez komunistyczne władze.

EN_Jaki 1200.jpg
"Ocalić Bohaterów". P. Jaki: rusza akcja w obronie patriotycznych patronów ulic

– Samorządy zaniechały obowiązek ustawy dekomunizacji. W postawie PO, która ma większość w stołecznej Radzie Miasta i odpowiada za całe zamieszanie, bohaterowie naszej wolności nie są bohaterami. Odnoszę wrażenie, że działania PO, w zakresie dekomunizacji, można uznać za antypaństwowe. Po tej partii można spodziewać się wszystkiego – dodała Agnieszka Soin.

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 przypomniała, że to właśnie za rządów PO ograniczono liczbę godzin nauczania historii w szkołach.

Z Agnieszką Soin rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak